آفریقایی اکوادوری ها هویت خود را از طریق اعمال معنوی حفظ می کنند

جوهیس آلارکون به عنوان نوجوانی که در اکوادور بزرگ می شد، شیفته فرهنگ هیپ هاپ بود. او به عنوان یک فرد بصری، قوطی های اسپری رنگ را برداشت و شروع به گرافیتی کرد. و آهنگی که او و دوستانش به آن گوش می‌دادند، آهنگی فوری داشت که کنجکاوی آنها را برانگیخت.

ریشه ها چیست؟ او پرسید. ما به این نتیجه رسیدیم که از آفریقا است و نوعی معنویت است. من از آنجا شروع کردم و شروع کردم به درک معنویت آفریقا و چگونگی رسیدن آن به اکوادور.

ریتم ها – به همان اندازه که ضربان قلب برای حفظ فرهنگ حیاتی است – تنها سنتی نبود که توسط آفریقایی‌های برده شده قرن‌ها پیش به نیمکره غربی منتقل شد. دینشان هم همینطور بود که در آن متفرقه بود اوریشاها – خدایان – هنگامی که با قدیسان کاتولیک رومی تلفیق می شدند در دید آشکار پنهان می شدند. ام‌اس. آلارکون، که با سنت های مذهبی بومی آند بزرگ شده بود، شروع به کاوش در دیاسپورای آفریقایی اکوادور، از جمله زندگی دوستان آفریقایی-اکوادوریایی خود کرد.

پروژه حاصل از او، «Cimarrona»، نگاهی صمیمی است نه تنها به تأثیر پاک نشدنی فرهنگ آفریقا، بلکه و مهمتر از آن به چگونگی حفظ هویت و منزلت نوادگان زنان برده شده از طریق اعمال معنوی. این عنوان به مردم برده ای اشاره دارد که غل و زنجیر خود را انداخته و برای آزادی فرار کرده اند.

خانم گفت: «روش ها هرگز ناپدید نشدند. آلارکون، 26 ساله، که در کیتو زندگی می کند. این در مورد رهایی سیاه است. ایده زمانی است که بردگان از آفریقا، اجدادشان و اوریشاها با آنها آمد.»

جوامع مختلف آفریقایی-اکوادوری حدود 10 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند. آلارکون گفت، و آنها از نسل بردگانی هستند که برای انجام کارهای کمرشکن در معادن و مزارع پنبه و نیشکر به آنجا آورده شده بودند. او افزود که برخی از آنها فرار کردند و در مناطقی که دسترسی به آنها دشوار بود پناه گرفتند و می توانستند سنت های خود را آشکارا انجام دهند.

او گفت که دیگران مجبور به کار شدند و جایگزین بومی هایی شدند که بر اثر تب زرد مرده بودند. اما برخی از زنان در میان آنها راه‌هایی به سوی آزادی یافتند و حروف را در چین‌های دامن یا حتی در قیطان‌های خود پنهان کردند.

قرن ها بعدها، نوادگان این زنان از طریق سنت های ایمانی خود، که با سنت های کاتولیک و بومی مانند پاکسازی و شفای معنوی نیز آمیخته شده است، دوباره به ریشه های خود متصل شدند.

خانم “معنویت آفریقایی، جدای از تشریفات، بخشی از زندگی روزمره مبتنی بر خانواده نیز هست.” آلارکون گفت. کیهان‌شناسی و معنویت آفریقایی برای با هم ماندن و آزاد ماندن آنها، از جمله در میان کسانی که به شهرها مهاجرت کردند، اساسی بود.

با این حال، حتی برای فرزندان آنها امروز، استحکام آن پیوندها قابل آزمایش است. ام‌اس. آلارکون یک داستان دوستی را به یاد آورد که به خانه آمد و برادرش را دید که با پودر تالک پوشیده شده بود – به گفته او راه او برای روشن کردن پوست او بود. دوست دیگری به یاد آورد که چگونه در 9 سالگی معلمی به او گفت که موهایش “زشت” است و باید صاف شود. آنها با افزایش سن، با پوشیدن سبک های سنتی و یادگیری سرودهای مذهبی که در طول نسل ها منتقل شده اند، احساس خود را پیدا می کنند.

خانم “این داستانی درباره رهایی است.” آلارکون گفت. «تنها راه آنها برای مقاومت و در ارتباط ماندن این است که این شیوه‌ها را قرن‌ها حفظ کرده‌اند. آنها می خواهند مادر آفریقا را بشناسند.»

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

تماس با ما