اخبار مختصر 8 فوریه 2023 |

این خبر مختصر از سازمان ملل است.

آخرین فاجعه زلزله: برف تازه بدبختی مردم سوریه را تشدید می کند

مقام ارشد سازمان ملل در امور بشردوستانه در این کشور گفت که بارش برف تازه در سوریه در روز چهارشنبه وضعیت ناامیدکننده ای را که میلیون ها نفر از مردمی که زندگی شان در اثر فاجعه زلزله از بین رفته است، تشدید کرده است.

المصطفی بن لمله، هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل در سوریه گفت: 10.9 میلیون نفر در سوریه تحت تاثیر فاجعه در استان های شمال غربی حماه، لاذقیه، ادلب، حلب و طرطوس قرار گرفته اند.

آقای. بنلاملیح هشدار داد که تعداد افراد نیازمند به کمک های بشردوستانه – در حال حاضر 15.3 میلیون نفر – باید به سمت بالا بازنگری شود.

«تمام دستاوردهایی که قبلاً داشتیم، هرکسی که یک تجارت کوچک داشت آن تجارت را از دست داده است، هرکسی که می توانست به مدرسه برود نمی تواند به مدرسه برود، زنانی که می توانستند به مراکز حفاظتی بروند نمی توانند به مراکز حفاظتی بروند. بنابراین، وضعیت وحشتناکی است.»

این مقام سازمان ملل گفت: اکنون حدود 100000 نفر تنها در حلب پس از زلزله دوگانه روز دوشنبه به مرکزیت ترکیه همسایه بی خانمان هستند و تنها 30000 نفر از این تعداد در مدارس و مساجد پناه گرفته اند.

سومالی: شرکای بشردوستانه به دنبال 2.6 میلیارد دلار برای کمک به 7.6 میلیون نفر در سال 2023 هستند.

درخواست کمک سازمان ملل برای سومالی به مبلغ 2.6 میلیارد دلار برای کمک به 7.6 میلیون نفر از آسیب پذیرترین مردم این کشور در سال جاری آغاز شده است.

بشردوستانه می گویند که تخمین زده می شود 8.25 میلیون نفر – یا تقریبا نیمی از جمعیت سومالی – به “کمک های بشردوستانه و حفاظتی نجات دهنده فوری” نیاز دارند.

دفتر هماهنگی کمک های سازمان ملل OCHA روز چهارشنبه هشدار داد که قحطی همچنان یک احتمال قوی است در کشور شاخ آفریقا از آوریل تا ژوئن و پس از آن، همانطور که پیش بینی ها در حال حاضر نشان می دهد، اگر سطوح امداد کاهش یابد و اگر باران های بعدی شکست بخورند.

گراندی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد خواستار حمایت و ارائه راه حل برای آوارگان اتیوپی است

در نهایت، به اتیوپی، جایی که فیلیپو گراندی، رئیس آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد، خواستار راه‌حل‌های بلندمدت برای پناهندگان و سایر آوارگان درگیری‌های اخیر و همچنین خشکسالی و شوک‌های آب و هوایی شده است.

توافق صلحی که در نوامبر گذشته بین دولت فدرال و نیروهای مخالف در شمال اتیوپی امضا شد، به افراد بشردوستانه، از جمله کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) اجازه داد تا دارو، مواد سرپناه، لباس، وسایل خانگی و پتو را به جوامع آسیب دیده تحویل دهند.

و اگرچه پیشرفت در میدان “مشاهده” است، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، فیلیپو گراندی، خواستار حمایت بیشتر بین المللی برای بازسازی و بازیابی در مناطق آفار، آمهارا و تیگری شد.

بهبود شرایط زندگی مردم و تلاش برای راه‌حل‌های پایدار، از جمله بازگشت داوطلبانه به جوامعشان، «بسیار حیاتی» است. گراندی اصرار کرد.

به عنوان بخشی از سفر رسمی خود به اتیوپی که روز چهارشنبه به پایان رسید. گراندی از پناهندگان اریتره ای که به یک شهرک در المواخ در منطقه آمهارا نقل مکان کرده اند، که خانه بیش از 22000 نفر است، بازدید کرد.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) در راستای پیمان جهانی پناهندگان گفت که آنها به خدمات بهداشتی، آموزشی و بهداشتی بهتری نیاز دارند تا پناهندگان و جوامع میزبان بتوانند رشد کنند.

دانیل جانسون، اخبار سازمان ملل

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاه