از بین بردن شکاف دستمزد جنسیتی مهمتر از همیشه است

در حالی که ویژگی‌های فردی مانند تحصیلات، زمان کار، تفکیک شغلی، مهارت‌ها یا تجربه بخشی از شکاف دستمزد جنسیتی را توضیح می‌دهند، ILO می‌گوید که بخش بزرگی از آن به دلیل تبعیض بر اساس جنسیت یا جنسیت است.

روز دستمزد برابر با تکیه بر تعهد سازمان ملل متحد علیه همه اشکال تبعیض، از جمله تبعیض علیه زنان و دختران، نشان دهنده تلاش های طولانی مدت برای دستیابی به دستمزد یکسان برای کار با ارزش برابر است.

بیشترین ضربه زنان

در همین حال، زنان از جمله از نظر امنیت درآمد، نمایندگی در بخش‌هایی که بیشترین آسیب را دیده‌اند و تقسیم جنسیتی مسئولیت‌های خانوادگی، از جمله بدترین آسیب‌دیدگان از همه‌گیری COVID-19 بوده‌اند.

این به نوبه خود بر اشتغال آنها تأثیر منفی گذاشته و چندین دهه پیشرفت به سمت برابری جنسیتی را معکوس می کند.

با خروج کشورها از همه‌گیری، اقدام برای رسیدگی به موانع برابری جنسیتی نه تنها مرتبط و به موقع است، بلکه برای بهبودی فراگیر، پایدار و انعطاف‌پذیر نیز حیاتی است.

حماسه: آیا اقدامات شفافیت پرداخت می تواند به کاهش شکاف دستمزد جنسیتی کمک کند؟

بستن شکاف

دولت‌ها، کارفرمایان و سازمان‌های کارگری تشخیص می‌دهند که از بین بردن شکاف‌های دستمزد جنسیتی مهم‌تر از همیشه است.

در چند سال گذشته، دولت‌های بیشتری برای رفع شکاف دستمزدهای جنسیتی، اقدامات شفاف‌سازی و اشتراک‌گذاری اطلاعات را پیشنهاد می‌کنند.

بر اساس تحقیقات اخیر، بسته به نحوه اجرا، اقدامات شفافیت پرداخت می تواند به طور موثر تفاوت های جبرانی را شناسایی کرده و نابرابری های جنسیتی گسترده تر را در بازار کار کاهش دهد.

مانوئلا تومی، مدیر بخش شرایط کار و برابری سازمان بین‌المللی کار، با اشاره به اینکه کشورها رویکردهای متفاوتی را برای پیشبرد آن دنبال می‌کنند، گفت: «این هنوز روزهای اولیه برای شفاف‌سازی حقوق است.

او اشاره کرد که “هیچ راه حل “یک اندازه مناسب برای همه” وجود ندارد.

«در حالی که زمان بیشتری برای ارزیابی اثربخشی اقدامات و شیوه‌های مختلف مورد نیاز است، این دلگرم‌کننده است که دولت‌ها، سازمان‌های کارگری و کارفرمایی به دنبال توسعه راه‌حل‌های نوآورانه مانند شفافیت پرداخت‌ها، برای مقابله با یک مشکل سرسخت هستند.»

حقایق شگفت انگیز

  • زنان در کارهای کم دستمزد و با مهارت کمتر متمرکز هستند.

  • به ازای هر دلار درآمد مردان، زنان 77 سنت درآمد دارند.

  • زنان در نقش های تصمیم گیری کمتر حضور دارند.

  • زنان حداقل 2.5 برابر بیشتر از مردان کار بدون مزد انجام می دهند.

  • با نرخ فعلی، 257 سال طول می کشد تا شکاف جهانی دستمزد جنسیتی کاهش یابد.

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

پاربرگ سایت

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهاندانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorial