ایرلندی Taoiseach علیه “شکست شورای امنیت در اقدام” در مجمع عمومی سازمان ملل |

با اشاره به اینکه سال 2022 صدمین سال ایرلند به عنوان یک کشور مستقل است و آقای. مارتین خاطرنشان کرد که یکی از اولین اقدامات دولت پیوستن به جامعه ملل، سلف سازمان ملل بود.

تعهد مستمر به چندجانبه گرایی

Taoiseach تعهد مستمر ایرلند به چندجانبه گرایی را با ذکر ابتکارات انجام شده توسط این کشور به عنوان یکی از اعضای منتخب شورای امنیت، مشارکت صدها نیروی حافظ صلح ایرلندی سازمان ملل متحد، و کار بر روی قطعنامه 2594، اولین قطعنامه شورا در مورد انتقال حفظ صلح، تشریح کرد.

آقای ایرلند گفت. مارتین، مذاکرات را برای توافق بر سر یک اعلامیه سیاسی در مورد استفاده از سلاح های انفجاری در مناطق پرجمعیت در اوایل سال جاری رهبری کرد. او اعلام کرد که این اعلامیه “یک نقطه عطف مهم است” که شامل تعدادی از اقدامات جاه طلبانه برای رسیدگی به اثرات این سلاح ها می شود.

با این حال، آقای مارتین همچنین از ناامیدی عمیق ایرلند از بسیاری از جنبه های شورا خبر داد. وی به عدم تصویب قطعنامه ای در خصوص اقلیم و امنیت پس از وتو شدن آن توسط روسیه اشاره کرد و مدعی شد که شورا برای مقابله با وضعیت تیگری در شمال اتیوپی قاطعانه عمل نکرده است.

وی در ادامه به تعهد قاطع ایرلند به راه‌حل تشکیل دو کشور در اسرائیل و فلسطین اشاره کرد، اما گفت: «امروزه به این هدف نزدیک‌تر از 18 ماه پیش نیستیم. و حقیقتاً خیلی قبل از آن» با استناد به ادامه شهرک‌سازی‌های اسرائیلی که به گفته وی، «به تضعیف قابلیت حیات و همجواری ارضی کشور آینده ادامه می‌دهد و راه‌حل تشکیل دو کشور فلسطین را به خطر می‌اندازد».

در مورد افغانستان، آقای مارتین به دفاع ایرلند از حقوق بشر مردم افغانستان به ویژه زنان و دختران اشاره کرد و ما کمک های بشردوستانه خود را افزایش داده ایم. او گفت: «حکم مأموریت سازمان ملل در افغانستان که در ماه مارس به تصویب رسید، مستقیماً با فعالیت شجاعانه زنان افغان مشخص شد، و ما برای پاسخگویی نسبت به اقدامات طالبان فشار آورده‌ایم.»

افزایش کمک های بشردوستانه

با عطف به موضوع ناامنی غذایی جهانی، آقای. مارتین گفت که ایرلند با افزایش کمک‌های بشردوستانه، کمک 78 میلیون یورویی به شاخ آفریقا و کمک مالی به سایر کشورها و مناطق به شدت آسیب‌دیده از جمله یمن، افغانستان و ساحل به این بحران پاسخ داده است.

ابتکارات دیگر عبارتند از 50 میلیون یورو اضافی در طول سه سال به ویژه برای مقابله با سوء تغذیه حاد کودکان، افزایش بودجه اصلی به صندوق مرکزی واکنش اضطراری سازمان ملل (CERF) و بودجه و برنامه ریزی برای شرایط اضطراری بشردوستانه که برای زیربنای آب و هوا، توسعه و توسعه کشور سازگار است. مداخلات صلح ساز

ایرلند مبلغ 65 میلیون یورو در طول سه سال به صندوق جهانی برای مبارزه با ایدز، سل و مالاریا کمک خواهد کرد که 30 درصد نسبت به کمک های قبلی افزایش یافته است تا از کار مهم صندوق در برابر این بیماری ها و تقویت سلامت مرتبط حمایت کند. او ادامه داد.

آقای. مارتین گفت که گرسنگی و درگیری اولویت دوره شورای امنیت ایرلند است: «درگیری اکنون محرک اصلی گرسنگی است و دستاوردهای دهه های گذشته را معکوس می کند. ما در چالش رسیدن به گرسنگی صفر شکست می خوریم.»

وی افزود ایرلند متعهد به کمک به کشورهای شریک در سفر آنها به سمت سیستم‌های غذایی پایدار، انعطاف‌پذیر و مغذی است و اعلام کرد که در کنفرانس آب و هوای سازمان ملل متحد COP27 در نوامبر، ایرلند در خط مقدم تلاش‌ها برای مبارزه با شرایط اضطراری آب‌وهوایی خواهد بود.

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorial