بیشتر در ساحل آفریقا سرمایه گذاری کنید یا در معرض خطر چندین دهه درگیری مسلحانه و آوارگی باشید

حرکت از واکنش به اقدام: پیش‌بینی نقاط حساس آسیب‌پذیری در ساحل، می گوید که اگر کنترل نشود، وضعیت اضطراری آب و هوایی جوامع ساحلی را بیشتر به خطر می اندازد زیرا سیل های ویرانگر، خشکسالی و موج گرما دسترسی به آب، غذا و معیشت را از بین می برد و خطر درگیری را تشدید می کند.

این در نهایت باعث می شود افراد بیشتری از خانه های خود فرار کنند.

سازمان ملل گفت: «در ساحل، بحران اقلیمی با افزایش بی‌ثباتی و سطح پایین سرمایه‌گذاری در توسعه ترکیب می‌شود تا ترکیبی ناامیدکننده ایجاد کند که به شدت بر جوامع ساحلی مالیات وارد می‌کند و خطر اضافی دستیابی به اهداف توسعه پایدار را به خطر می‌اندازد». هماهنگ کننده ویژه توسعه در ساحل، عبدالله مار دیه.

راه حل ها وجود دارد

راه‌حل‌هایی وجود دارد که بر عاملیت مردم و سرمایه‌گذاری‌های در مقیاس متمرکز هستند، اما آنها نیازمند تعهد و تعهد قاطع از سوی همه، و همچنین داده‌ها و تحلیل‌های مناسب برای دانستن آنچه در راه است به منظور اجرای پاسخ‌های سیاستی فعال و تأثیرگذار، نیاز دارند.»

جوامع در سراسر ساحل به کشاورزی و دامداری متکی هستند که در برابر تأثیرات تغییرات آب و هوایی بسیار آسیب پذیر هستند.

ناامنی غذایی در حال حاضر در سراسر منطقه افزایش یافته و در برخی مناطق به سطح اضطراری رسیده است. در بلندمدت، پیش‌بینی می‌شود که عملکرد ذرت، ارزن و سورگوم به دلیل شوک‌های اقلیمی کاهش یابد و انعطاف‌پذیری جمعیت‌های محلی را از بین ببرد.

اندرو هارپر، مشاور ویژه آژانس پناهندگان سازمان ملل در امور اقلیمی، می‌گوید که «افزایش دما و آب و هوای شدید در ساحل، درگیری‌های مسلحانه را بدتر می‌کند، که در حال حاضر معیشت را از بین می‌برد، امنیت غذایی را مختل می‌کند و آوارگی را به دنبال دارد».

تلاش جمعی

او گفت که تنها یک تقویت گسترده در کاهش و انطباق جمعی آب و هوا به تغییر مسیر منطقه کمک می کند.

حتی با وجود سیاست‌های بلندپروازانه کاهش آب و هوا، پیش‌بینی می‌شود که دمای ساحل تا سال 2080 2.5 درجه سانتی‌گراد افزایش یابد. اگر اقدام فوری بیشتر به تأخیر بیفتد، ممکن است تا 4.3 درجه سانتی‌گراد افزایش یابد.

با وجود روندهای منفی، ساحل از منابع طبیعی فراوان برخوردار است.

پتانسیل بسیار زیاد

این منطقه بر روی یکی از بزرگترین سفره های آب در آفریقا قرار دارد و دارای پتانسیل بسیار زیادی برای انرژی های تجدیدپذیر، از جمله ظرفیت فراوان انرژی خورشیدی، و جمعیت جوان پویا است – حدود 64 درصد از ساکنان ساحلی زیر 25 سال سن دارند.

این گزارش تاکید می‌کند که اگر اقدامات جسورانه در کاهش و سازگاری آب و هوا برای حمایت از کشورها و جوامع ساحلی به‌زودی انجام شود، و همکاری در سراسر ستون‌های بشردوستانه، توسعه و ایجاد صلح در اولویت قرار گیرد، پتانسیل گسترده‌ای برای تغییر مسیر منطقه وجود دارد.

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاه