تعداد کمی از بازیکنان Wordle از کلمات شروع ثابت استفاده می کنند، اما وقتی این کار را انجام می دهند، ADIEU است

اینترنت مملو از توصیه هایی در مورد بهترین حدس اولیه برای Wordle است، بازی نیویورک تایمز که در آن بازیکنان باید کلمه پنج حرفی روز را در شش تلاش کشف کنند.

حتی بیل گیتس نیز مایل است استراتژی خود را به شما بگوید.

ما هرگز به شما نمی گوییم که چگونه بازی کنید – به هر حال، شما این کار را می کنید – اما نگاهی به داده های کاربران The Times از 15 ژوئن تا اوت. 22 نشان داد که اگر یک کلمه شروع مورد علاقه ندارید، در شرکت خوبی هستید. اکثر بازیکنان دیگر هم این کار را نمی کنند.

در میان ده‌ها میلیون نفری که در آن زمان بازی را انجام دادند، تنها 28 درصد از بازیکنانی که بیش از 10 بازی زیر کمربند خود داشتند، به طور مداوم از همان کلمه شروع استفاده کردند. («سازگار» به معنای استفاده از یک کلمه در 90 درصد موارد تعریف شد.)

کلمه شروع مورد علاقه در بین بازیکنان در آن زمان ADIEU بود، کلمه فرانسوی به معنای “وداع”. به طور متوسط ​​روزانه 5 درصد از کاربران از آن استفاده می کردند که هنوز میلیون ها نفر را شامل می شد. و حتی پس از اینکه مقاله CNET در 22 ژوئن از استفاده از ADIEU جلوگیری کرد – زیرا فراوانی حروف صدادار آن ممکن است در شانس گرفتن چند صامت خوب اختلال ایجاد کند – هنوز یکی از پنج حدس اول بود.

همچنین گفته می شود که یافتن تعادل مناسب بین مصوت های غیر تکراری و صامت های رایج مانند R، S، T یا N به بازیکن مزیتی می دهد. و با این حال، نکات ظریفی در این استراتژی وجود دارد. در درخواستی از تایمز برای تجربیات بازیکنان، کت وایت از Central Point، Ore، گفت که او با ADIEU شروع می کند.

او گفت: “این شامل تمام حروف صدادار به جز O و احتمالا Y است” و افزود: “D نسبتاً رایج است.”

از سوی دیگر، مایکل لونزبری، بازیکن دیگر وردل از سیاتل، گفت: «پیدا کردن صامت‌ها همان جایی است که باید انجام شود! یافتن حروف صدادار یک استراتژی بد است.

در تلاش دوم، حکمت غالب، باید از حروف کاملاً متفاوت استفاده شود تا احتمال حل معما روزانه در کمترین حدس و گمان افزایش یابد.

کریس رند از کالج ایالتی، پ.، گفت که با کلمه CRANE باز می شود، اما برای او به اندازه کلمه بعدی مهم نیست. او گفت: “برای من، Wordle تا حد زیادی به میزان اطلاعات جمع آوری شده در حدس دوم مربوط می شود.” “معمولاً، کرین من را آماده می کند تا اطلاعات زیادی را جمع آوری کنم و نرخ سه گل من را افزایش می دهد.” (آقای رند در مورد حل پازل در سه حدس صحبت می کرد.)

هنوز با ما؟

مایک سینون از ایندیاناپولیس از کرین استفاده می کند، اما به دلایلی که بیشتر احساساتی هستند تا استراتژیک. “این دارای سه صامت بسیار رایج است که به راحتی با سایر ترکیبات حروف جفت می شود.” سینون گفت. و من را به یاد مادرم می اندازد که همیشه با من بیرون می دوید تا جرثقیل های تپه شنی را تماشا کند.

اگر واقعاً به یک کلمه شروع متعهد هستید، ممکن است در نهایت خوش شانس باشید.

اما این رفتار انسانی است. شاید شما ترجیح می دهید کلمه شروع خود را با Wordlebot، همراه تحلیلی بازی مقایسه کنید.

اعتبار…ادن وینگارت/نیویورک تایمز

WordleBot زاییده فکر جاش کاتز، متیو کانلن و یک تیم کوچک در The Upshot، گروه تجسم داده تایمز است. این ربات قبل از خرید این بازی توسط نیویورک تایمز در حال توسعه بود، اما در آوریل به عموم عرضه شد. 7. WordleBot در اولین تجسم خود، پاسخ تقریباً 2300 راه‌حل ممکن را می‌دانست و کلمه‌ای را انتخاب می‌کرد که به آن اجازه می‌داد بازی را در کمترین حدس ممکن حل کند، با فرض اینکه هر یک از راه‌حل‌های باقی‌مانده به همان اندازه محتمل بود.

آقای. کاتز و آقای Conlen، دو ویرایشگر گرافیک، در آگوست اعلام کرد. 17 که الگوریتم WordleBot به روز شده بود به طوری که دیگر لیست راه حل های 2300 کلمه ای را نمی دانست.

در عوض، ربات “تقریباً 4500 کلمه انگلیسی نسبتاً رایج را بر اساس آنچه که در مورد کلماتی که تاکنون راه حل بوده اند مشاهده کرده است، احتمال راه حل Wordle بودن را تعیین کرده است.” آقای. کاتز گفت.

او در مصاحبه ای افزود: آنچه مهم است به خاطر بسپارید این است که اولین انتخاب ربات بر اساس الگوریتم خودش است، نه بر اساس حدس و گمان کاربران.

این به روز رسانی همچنین کلمه شروع مورد علاقه خود را از CRANE به SLATE تغییر داد.

این چند پیشنهاد آنلاین به بازیکنان داد تا کرین را کنار بگذارند و به جای آن کلمه SLATE را امتحان کنند. اما لزوماً هیچ مشکلی با کلمه برتر سابق، آقای. کاتز گفت.

او افزود: «من فکر می‌کنم که هر کدام یک کلمه شروع عالی است. “تفاوت بین بهترین و بهترین دوم ناچیز است.”

کلمه اصلی من RAISE است زیرا تعادل خوبی بین حروف صدادار و صامت های رایج S و R دارد. ویرایشگر جدول کلمات متقاطع، ویل شورتز، از AROSE استفاده می کند. میانگین تعداد حدس های او کمی بهتر از حدس های من است – کمی کمتر از چهار در مقابل. چهار جامد من – پس شاید برای مدتی حرف او را امتحان کنم.

سی جی رابینسون در تجزیه و تحلیل داده ها به این گزارش کمک کرد.


Wordle اکنون در برنامه جدول کلمات متقاطع نیویورک تایمز برای iOS و Android با یک حساب رایگان نیویورک تایمز در دسترس است.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما