توافق هسته ای ایران: شورای امنیت می شنود که با وجود اختلافات، هنوز «بهترین گزینه موجود» است

خانم خانم در تشریح وضعیت برجام به شورای امنیت دی کارلو با بیان این که “دیکارلو تنها راه برای رسیدگی موثر به موضوع هسته ای ایران است، لحن را برای گفتگو تعیین کرد.”

توافق 2015 قوانینی را برای نظارت بر برنامه هسته ای ایران تعیین می کند و راه را برای لغو تحریم های سازمان ملل هموار می کند. ایران، پنج عضو دائم شورای امنیت (چین، فرانسه، روسیه، بریتانیا، ایالات متحده آمریکا) به اضافه آلمان و اتحادیه اروپا موافقت کردند.

ایالات متحده در سال 2018 در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، از این توافق خارج شد و در حال مذاکره برای بازگشت آن بوده است، اما تاکنون هیچ توافقی حاصل نشده است.

معاون دبیرکل در امور سیاسی و سازندگی صلح ابراز تأسف کرد که مذاکرات برای بازگرداندن این طرح به بن بست خورده است، اگرچه همه شرکت‌کنندگان، از جمله ایالات متحده، مجدداً تأکید کرده‌اند که «بازگشت به اجرای کامل و مؤثر این طرح» تنها گزینه عملی است. .

این طرح که توسط قطعنامه 2231 شورای امنیت ابداع و تأیید شده است، راه حلی را ارائه می دهد که در آن از تاسیسات هسته ای ایران استفاده شود. فقط برای اهداف صلح آمیز. در مقابل، قرار است تحریم‌ها برداشته شوند و «منافع اقتصادی ملموس برای مردم ایران» به همراه داشته باشد. دی کارلو گفت.

او درخواست دبیر کل سازمان ملل از ایالات متحده برای لغو یا تحریم های خود را لغو کند و گسترش موج در مورد تجارت نفت با ایران. او همچنین درخواست دبیرکل سازمان ملل متحد از ایران را برای «برگرداندن گام‌هایی که برداشته است که با تعهدات مرتبط هسته‌ای‌اش ذیل برجام مطابقت ندارد» تکرار کرد.

نمایی از محله ای در تهران، ایران.  از جمله، برجام لغو تحریم‌ها را پیش‌بینی می‌کند که «منافع اقتصادی ملموس برای مردم ایران» به همراه دارد.
نمایی از تهران، پایتخت ایران. از جمله، برجام لغو تحریم‌ها را پیش‌بینی می‌کند که «منافع اقتصادی ملموس برای مردم ایران» به همراه دارد.

پادمان های آژانس بین المللی انرژی اتمی

او گفت که در پی بیانیه مشترک آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) و ایران در ماه مارس، دوربین‌های نظارتی در کارگاه‌هایی که قطعات سانتریفیوژ تولید می‌شوند نصب شد.

دیده‌بان هسته‌ای مورد حمایت سازمان ملل نیز در ماه می گزارش داد که هیچ نگرانی دیگری در رابطه با وجود اورانیوم بسیار غنی‌شده که در یک مکان کشف شده است، ندارد.

با این حال، سازمان ملل از باقی ماندن این آژانس نگران است قادر به تأیید نیست انبار از اورانیوم غنی شده در کشور خانم با استناد به برآوردهای آژانس بین المللی انرژی اتمی. دی کارلو گفت که ایران اکنون ذخایر کل اورانیوم غنی شده دارد بیش از 20 بار مقدار مجاز بر اساس برجام. این شامل افزایش مقادیر اورانیوم غنی شده به 20 درصد و 60 درصد است.

دیدگاه های متفاوت

پرداختن به معامله مقررات مربوط به موشک های بالستیک، وی به اطلاعات دریافتی از فرانسه، آلمان، ایران، اسرائیل، روسیه و بریتانیا در مورد پرواز آزمایشی پرتابگر فضایی ایران در ماه مارس و همچنین آزمایش و رونمایی از دو موشک بالستیک جدید در ماه می و ژوئن اشاره کرد.

نامه‌های دریافتی از کشورهای عضو همچنان دیدگاه‌های متفاوت را منعکس می‌کند در مورد اینکه آیا این پرتاب و پیشرفت موشکی با قطعنامه مغایرت دارد یا خیر. دی کارلو به سفرا گفت.

او همچنین اطلاعات دقیقی در مورد قطعات موشک بالستیک توقیف شده توسط نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا در ماه فوریه در آب های بین المللی در خلیج ایران دریافت کرد.

در حالی که فرانسه، آلمان و انگلیس بر این باورند که برخی از اقلام کنترل شده از ایران بوده و برخلاف قطعنامه 2231 منتقل شده است، ایران و روسیه گفتند که وجود دارد. بدون مدرک ارتباط کشتی توقیف شده و محموله آن به تهران و هیچ نشانه روشنی مبنی بر ایرانی بودن اجزای توقیف شده.

نقل و انتقالات ادعایی به روسیه، یمن

ام‌اس. دی کارلو نامه‌های مفصل بعدی دریافتی از کشورهای عضو در مورد انتقال ادعایی پهپادها یا وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین (پهپاد) از ایران به روسیه، برای استفاده در میدان نبرد در اوکراین، به شیوه‌ای که با بند 4 پیوست ب مطابقت ندارد.

او گفت که ارزیابی آنها با مقایسه بقایای سایر حملات مشابه در خاورمیانه و تصاویر در دسترس عموم از پهپادهای ایرانی مشخص شده است.

آنها از دبیرخانه سازمان ملل دعوت کرده‌اند تا زباله‌هایی را که اکنون در کیف و جاهای دیگر ذخیره شده‌اند را برای تصمیم‌گیری بررسی کند.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: ایران و روسیه تصاویر این پهپاد را مورد مناقشه قرار داده اند و خاطرنشان کردند که این اتهامات با شواهد ثابت نشده است.

وی با اطمینان از اینکه سازمان ملل “به بررسی اطلاعات موجود ادامه می دهد”، افزود که دولت یمن همچنین از سازمان ملل دعوت کرده است تا بقایای موشک کروز مورد استفاده در حمله شورشیان حوثی به پایانه نفتی الذعبه در نوامبر گذشته را بررسی کند.

“بهترین گزینه موجود”

علیرغم دیدگاه های شدیدا مخالف مطرح شده در شورا از سوی کشورهای درگیر در برجام، خانم. دی کارلو گفت که “بهترین گزینه موجود برای تضمین ماهیت منحصراً صلح آمیز برنامه هسته ای ایران و همچنین برای اجازه دادن به ایران برای دستیابی به پتانسیل اقتصادی کامل خود باقی مانده است”.

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorial