رافائل نادال می‌گوید زمانی که راجر فدرر بازنشسته شد، بخشی از زندگی‌اش باقی ماندCNN

رافائل نادال اعتراف کرد که زمانی که رقیب بزرگش از تنیس کناره گیری کرد، “بخشی از زندگی اش با راجر فدرر باقی ماند” و هر دو بازیکن بعد از اینکه سوئیسی آخرین مسابقه رقابتی خود را در سپتامبر در لیور کاپ انجام داد، در زمین شکست عاطفی به جا گذاشتند.

این دو، که بین آنها 42 عنوان گرند اسلم انفرادی کسب کرده اند، در یک مسابقه دونفره برای آواز قوی فدرر در جام لیور در لندن به نیروها پیوستند.

پس از پایان آن مسابقه، تصاویری از گریه هر دو بازیکن در حالی که در مراسم پس از بازی در کنار هم نشسته بودند در فضای مجازی پخش شد.

نادال پیش از یک مسابقه نمایشگاهی در آرژانتین به خبرنگاران گفت: “کسی را که تحسین کرده ام و با او رقیب بوده ام و همچنین چیزهای زیبایی را در داخل و خارج از زمین به اشتراک گذاشته ام، در حال رفتن است.”

از این نظر، تمام آن لحظات، آن احساساتی که قبل از بازی در فینال یک گرند اسلم، یک تورنمنت مهم، همه چیزهایی که قبل از آن مسابقات در هوا بود، دارید. با سایر مسابقات متفاوت بود.

می دانی که دیگر با آن زندگی نخواهی کرد و بخشی از زندگی من با او باقی ماند [when he retired]. همچنین این احساس خداحافظی با کسی بود که برای ورزش ما بسیار مهم بوده است.”

این زوج طی دو دهه گذشته 40 بار در یکی از پایدارترین رقابت‌های این ورزش با یکدیگر روبرو شده‌اند که اسپانیایی با نتیجه 24 بر 16 پیشتاز شد.

وقتی فدرر بازنشسته شد، نادال در جام لیور غرق در احساسات شد.

پس از متحمل شدن تعدادی از مصدومیت‌ها و بیماری‌ها در سال‌های اخیر، آینده خود نادال در این ورزش نیز در هوا باقی می‌ماند، حتی اگر او در دو دوره ابتدایی فصل قهرمان شد.

او قهرمانی خود در اوپن استرالیا را با کسب رکورد چهاردهمین عنوان اوپن فرانسه در ژوئن دنبال کرد – حتی اگر برای بی حس کردن درد پای چپش نیاز به تزریق های متعدد داشت.

مصدومیت شکم، بازیکن 36 ساله اسپانیایی را مجبور کرد تا پیش از رویارویی نیمه نهایی خود با نیک کیرگیوس، از ویمبلدون کنار بکشد.

نادال در حالی که در مورد برنامه بازنشستگی خود توضیحی نداد، گفت: “زمان من زمانی فرا خواهد رسید که باید فرا برسد.

من برای زندگی بعدی خود در خارج از تنیس کاملا آماده هستم.

من فکر نمی‌کنم که برای من مشکلی فراتر از انطباق با تغییرات باشد. زندگی من چیزهایی به همان اندازه یا مهمتر از تنیس دارد.”

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما