سازمان ملل به حمایت از واکنش پاکستان به سیل ادامه می دهد

سیل بی‌سابقه‌ای که توسط باران‌های شدید موسمی به وجود آمد، یک سوم کشور را زیر آب برد و حدود 1700 کشته بر جای گذاشت.

میلیون ها نفر آواره، زیرساخت ها آسیب دیده است

به گفته دفتر سازمان ملل در این کشور، بیش از 33 میلیون نفر در مجموع یا از هر هفت پاکستانی یک نفر آسیب دیده اند، در حالی که هشت میلیون نفر آواره و 13000 نفر زخمی شده اند.

حدود یک میلیون دام در اثر سیل تلف شدند که به 4.4 میلیون هکتار زمین کشاورزی و 2.2 میلیون خانه خسارت وارد کرد.

زیرساخت‌های حیاتی از جمله بیمارستان‌ها، مدارس، تأسیسات آب و فاضلاب، جاده‌ها، پل‌ها و ساختمان‌های دولتی ویران شده‌اند.

نقشه نشان‌دهنده تعداد افرادی که بر اساس بخش به آنها دسترسی پیدا کرده است (از 28 فوریه 2023).

منابع: شرکای بشردوستانه

نقشه نشان‌دهنده تعداد افرادی که بر اساس بخش به آنها دسترسی پیدا کرده است (از 28 فوریه 2023).

سوء تغذیه کودکان نگران کننده است

سازمان ملل و شرکا به حمایت از واکنش تحت رهبری دولت ادامه می دهند.

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد روز دوشنبه در نیویورک گفت: «ما همچنین از مقامات حمایت می‌کنیم تا به جوامع کمک کنند تا بهبود یابند، معیشت خود را احیا کنند و برای فصل باران‌های موسمی بعدی در چند ماه آینده آماده شوند.»

با این حال، او گزارش داد که درخواست تجدید نظر 816 میلیون دلاری تنها 30 درصد تامین شده است و نرخ سوء تغذیه کودکان همچنان نگران کننده است.

آقای. دوجاریک گفت که صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) و شرکای آن به بیش از یک میلیون پسر و دختر در پاکستان و نزدیک به 850,000 مادر کمک کرده اند، با مداخلات تغذیه ای نجات بخش که به جلوگیری از تعداد قابل توجهی از مرگ و میر کمک کرده است.

اما باز هم، پاسخ به تغذیه کودکان تنها یک سوم بودجه است و 12 میلیون کودک را در معرض خطر کوتاه قدی قرار می دهد.

آژانس بهداشت سازمان ملل متحد، WHO، به بیش از سه میلیون نفر خدمات ارائه کرده است، در حالی که سازمان خواربار و کشاورزی (فائو) به هفت میلیون پاکستانی کمک کرده است، اگرچه چهار میلیون نفر هنوز در معرض خطر هستند.

یک “فاجعه آب و هوایی”

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در سپتامبر 2022 برای ابراز همبستگی با مردم در پی این فاجعه که به عنوان یک “فاجعه اقلیمی” توصیف کرد، به پاکستان سفر کرد.

او اعلام کرد: «هیچ کشوری سزاوار این سرنوشت نیست، به ویژه کشورهایی مانند پاکستان که این کار را کرده اند تقریبا هیچ کمکی به گرمایش جهانی نمی کند.

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاه