عطرهایی که بیابان آمریکا را تداعی می کنند

نویسنده و دوستدار محیط زیست ادوارد ابی که بیشتر عمر خود را صرف کاوش در بیابان های مرتفع نیومکزیکو، آریزونا و یوتا کرد، می نویسد: «گفته شده است، و واقعاً، همه چیز در بیابان یا نیش است، خنجر، بو یا چوب است. . “شما گیاهان را در اینجا سمی، قلابدار، خاردار، خاردار، سوزنی، دندانه دار، مودار، برچسب دار، پست، تلخ، تیز، سیمی و خشن مانند حیوانات خواهید یافت.” هنوز – با وجود ساکنان نامطبوع – مناطق خشک و شنی جنوب غربی آمریکا نسلی از هنرمندان، عارفان، هیپی ها و کابوی ها را به خود جذب کرده است. و اکنون عطرسازان از آنها پیروی می‌کنند و سعی می‌کنند گیاهان انعطاف‌پذیر و هاله‌ی اخروی صحرا را به عطر تبدیل کنند.

برای دیوید مولتس، که برند عطر نیویورکی DS و Durga را به همراه همسرش کاوی تأسیس کرد، بازدید از باغ گیاه‌شناسی صحرای Chihuahuan و موسسه تحقیقاتی در فورت دیویس، تگزاس بود که شیفتگی او را نسبت به درختچه‌های بیابانی برانگیخت. به طور خاص، استفاده آنها از رایحه به عنوان یک مکانیسم دفاعی. او می‌گوید: «این گیاهان با آفتاب و گرمای شدید سروکار دارند و حیوانات می‌خواهند آنها را بخورند. لیزا گوردون، مدیر اجرایی باغ می‌گوید به‌ویژه یک بوته، کرئوزوت، یک گیاه همیشه سبز با برگ‌های مومی و نوک‌دار، «عطری شیرین و خاکی تولید می‌کند که وقتی خیس می‌شود، در سراسر صحرا پخش می‌شود و مسافت‌های طولانی را طی می‌کند». از نظر مولتس، روغن کرئوزوت بوی «بنزین و باران صحرا» می‌دهد، که آن را به مکمل مناسبی برای همکاری بویایی Sweet Do Nothing، DS و دورگا با هتل El Cosmico در مارفا، تگزاس، مقصد هنری در حدود 20 مایلی فورت دیویس تبدیل کرد. . . او می‌گوید برای کامل کردن این فرمول، «از نت‌هایی از چیزهایی که می‌توانستیم در آن منطقه پیدا کنیم، مانند شکوفه‌های پرتقال، انجیر و بوی سبز و مرطوب یک کاکتوس باز استفاده کردیم.»

جذابیت لیندا سیفریکان عطرساز لس آنجلسی به صحرا را نمی توان در یک رایحه به تصویر کشید. او با الهام از بازدیدهای مکرر خود از پارک ملی Joshua Tree در کالیفرنیا، مجموعه‌ای از عطرهای کامل را با نام Saguara Perfumes در سال 2016 راه‌اندازی کرد. او می‌گوید: «گیاهان آنجا کیفیت حیوانی دارند که واقعاً خام هستند. زمینی وجود دارد که فکر نمی‌کنم در جای دیگری آن را پیدا کنید.» رایحه Sagebrush او – ترکیبی از سرو آبی، سدر تگزاس و مریم گلی – قرار است بوی درخت جاشوا را در اوایل صبح تداعی کند. او می‌گوید، او مقداری گل حشیش را به عنوان اشاره ای به کاری که «بسیاری از مردم هنگام رفتن به صحرا انجام می‌دهند» اضافه کرد.

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorial