فروشگاه‌های بزرگ می‌توانند با نصب پنل‌های خورشیدی بر روی پشت بام‌شان، به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و صرفه‌جویی میلیون‌ها نفر کمک کنند. پس چرا تعداد بیشتری از آنها این کار را انجام نمی دهند؟CNN

از آنجایی که ایالات متحده تلاش می کند وابستگی شدید خود به سوخت های فسیلی را از بین ببرد و به سمت منابع انرژی پاک تر روی آورد، بسیاری از کارشناسان به راه حل امیدوارکننده ای چشم دوخته اند: فروشگاه های بزرگ و مراکز خرید در محله شما.

پشت بام ها و پارکینگ های موجود در غول های خرده فروشی مانند Walmart، Target و Costco بسیار بزرگ هستند. و این فضاهای عمدتاً خالی به عنوان پتانسیل استفاده نشده برای انرژی خورشیدی معرفی می شوند که می تواند به ایالات متحده کمک کند تا وابستگی خود به انرژی خارجی را کاهش دهد، انتشار گازهای گلخانه ای گرمایش سیاره را کاهش دهد و میلیون ها دلار را برای شرکت ها در این فرآیند صرفه جویی کند.

طبق گفته این شرکت، در فروشگاه IKEA در بالتیمور، نصب پنل های خورشیدی بر روی پشت بام و بالای پارکینگ فروشگاه، میزان انرژی مورد نیاز برای خرید فروشگاه را تا 84 درصد کاهش داد و هزینه های آن را از سپتامبر تا دسامبر 2020 به میزان 57 درصد کاهش داد. (این پنل ها همچنین سایه های مفیدی برای خنک نگه داشتن خودروهای مشتریان در روزهای گرم و آفتابی ارائه می دهند.)

از فوریه 2021، IKEA دارای 54 آرایه خورشیدی در 90٪ از مکان های خود در ایالات متحده بود.

طبق گزارش سازمان غیرانتفاعی Environment America و شرکت تحقیقاتی Frontier Group، فروشگاه‌ها و مراکز خرید بزرگ فضای کافی برای تامین نیمی از برق مورد نیاز سالانه خود از انرژی خورشیدی دارند.

این گزارش نتیجه گرفت که استفاده از پتانسیل کامل خورشیدی روی پشت بام این فروشگاه‌ها می‌تواند برق کافی برای تامین برق تقریباً 8 میلیون خانه متوسط ​​تولید کند و همان میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای گرمایش سیاره را کاهش می‌دهد که 11.3 میلیون خودروی گازسوز از جاده خارج می‌شوند.

طبق این گزارش، برای مثال، متوسط ​​فروشگاه Walmart دارای 180000 فوت مربع پشت بام است. در این گزارش آمده است که این تقریباً به اندازه سه زمین فوتبال و فضای کافی برای پشتیبانی از انرژی خورشیدی است که می تواند انرژی معادل 200 خانه را تامین کند.

یوهانا نویمان، مدیر ارشد کمپین محیط زیست آمریکا برای 100% تجدیدپذیر، “هر سقفی در آمریکا که انرژی خورشیدی تولید نمی کند، پشت بامی است که هدر می رود، زیرا ما تلاش می کنیم وابستگی خود به سوخت های فسیلی و درگیری های ژئوپلیتیکی ناشی از آنها را قطع کنیم.” به CNN گفت. اکنون زمان آن است که به تولید انرژی تجدیدپذیر محلی متمایل شویم و جایی بهتر از پشت بام فروشگاه‌های بزرگ آمریکا وجود ندارد.»

نقشه آب و هوای خورشیدی روی پشت بام بزرگ

حامیان درگیر در برنامه‌های آموزش کارگران انرژی پاک به سی‌ان‌ان می‌گویند که انقلاب خورشیدی در خرده‌فروشی‌های جعبه‌های بزرگ نیز برای جوامع محلی، رشد اقتصادی را تحریک می‌کند و در عین حال با بحران آب‌وهوایی مقابله می‌کند، که آسیب‌های نامتناسبی را به جوامع حاشیه‌نشین وارد کرده است.

نویسندگان این گزارش به سی ان ان گفتند، با این حال، تنها بخشی از فروشگاه های بزرگ در ایالات متحده، روی پشت بام های خود یا سایبان های خورشیدی در پارکینگ ها استفاده می کنند.

سی ان ان با پنج خرده فروش برتر ایالات متحده – Walmart، Kroger، Home Depot، Costco و Target – تماس گرفت تا بپرسد: چرا روی سقف خورشیدی بیشتر سرمایه گذاری نکنید؟

بسیاری از کارشناسان انرژی های تجدیدپذیر به انرژی خورشیدی به عنوان یک راه حل نسبتا ساده برای کاهش هزینه ها و کمک به مهار انتشار سوخت های فسیلی اشاره می کنند، اما شرکت ها به موانع متعددی اشاره می کنند – مقررات، هزینه های نیروی کار و یکپارچگی ساختاری خود پشت بام ها – که از گسترش بیشتر آنها جلوگیری می کند. فرزندخواندگی

ادوین کاون، استاد مهندسی عمران و محیط زیست در دانشگاه کرنل، گفت که نیاز به این نوع ابتکارات انرژی پاک با شتاب گرفتن بحران آب و هوا “بدون شک فوری” می شود.

کوئن به سی ان ان گفت: «به بیان خفیف، ما پشت توپ هشت هستیم. “من خیلی دوست داشتم کمک سیاستی برای ایجاد انگیزه برای سقف خورشیدی 15 سال پیش به جای پنج سال پیش در فضای تجاری ببینم. هنوز مقدار زیادی کار برای انجام دادن وجود دارد.»

نیومن گفت والمارت، بزرگترین خرده فروش کشور، دارای بیشترین پتانسیل خورشیدی است. بر اساس این گزارش، والمارت حدود 5000 فروشگاه در ایالات متحده و بیش از 783 میلیون فوت مربع فضای روی پشت بام – مساحتی بزرگتر از منهتن – و بیش از 8974 گیگاوات ساعت پتانسیل خورشیدی سالانه روی پشت بام دارد.

در این گزارش آمده است که این برق برای تامین برق بیش از 842000 خانه کافی است.

سخنگوی والمارت، ماریل مسیه، به سی‌ان‌ان گفت که این شرکت در پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر در سراسر جهان مشارکت دارد، اما بسیاری از آنها تاسیسات خورشیدی روی پشت بام نیستند. این شرکت گزارش داده است که پروژه های بادی و خورشیدی در محل و خارج از سایت را تکمیل کرده یا پروژه های دیگری را در دست توسعه با ظرفیت تولید بیش از 2.3 گیگاوات انرژی تجدیدپذیر داشته است.

نیومن گفت Environment America چند بار با والمارت ملاقات کرده است و از خرده فروش خواسته است که متعهد به نصب پنل های خورشیدی بر روی پشت بام ها و پارکینگ ها شود. این شرکت گفته است که قصد دارد تا سال 2035 100 درصد انرژی خود را از طریق پروژه های تجدیدپذیر تامین کند.

نیومن به سی‌ان‌ان گفت: «از میان همه خرده‌فروش‌های آمریکا، والمارت اگر سقفی خورشیدی در تمام فروشگاه‌های خود قرار دهد، بیشترین تأثیر را خواهد داشت». و برای ما، این گزارش فقط تاکید می کند که اگر آن تصمیم را می گرفتند چقدر می توانستند تأثیر بگذارند.

به گفته Environment America، والمارت تا پایان سال مالی 2021 تقریباً 194 مگاوات ظرفیت خورشیدی در تأسیسات ایالات متحده و ظرفیت اضافی در مزارع خورشیدی خارج از سایت نصب کرده بود. انتظار می رفت که تاسیسات این شرکت در کالیفرنیا بین 20 تا 30 درصد نیاز برق هر مکان را تامین کند.

پنل های خورشیدی روی پشت بام فروشگاه Target در اینگلوود، کالیفرنیا، در سال 2020. رتبه هدف شماره 1 برای ظرفیت خورشیدی در محل در سال 2019، طبق انجمن صنایع انرژی خورشیدی.

رتبه هدف شماره 1 برای ظرفیت خورشیدی در محل در سال 2019، طبق آخرین گزارش انجمن صنایع انرژی خورشیدی گروه تجاری صنعتی. سخنگوی Target به CNN گفت: این شرکت در حال حاضر 542 مکان با خورشیدی روی پشت بام دارد – تقریباً یک چهارم فروشگاه های شرکت. سخنگوی خورشیدی پشت بام به اندازه کافی انرژی تولید می کند که 15 تا 40 درصد از نیازهای انرژی مورد نظر را تامین می کند.

ریچارد گالانتی، مدیر ارشد مالی Costco، گفت که این شرکت دارای 121 فروشگاه با خورشیدی روی پشت بام در سراسر جهان است که 95 مورد آن در ایالات متحده است.

Walmart، Target و Costco با سی ان ان درمیان گذاشتند که بزرگترین موانع آنها برای افزودن پنل های خورشیدی روی پشت بام یا پارکینگ به فروشگاه های بیشتر چیست.

تعداد تقریبی شرکت‌های خانگی می‌توانند با انرژی خورشیدی روی پشت بام برق تولید کنند

 • والمارت — 842700
 • هدف – 259900
 • انبار خانه — 256600
 • کروگر – 192500
 • Costco – 87500
 • منبع: Environment America، گزارش گروه Frontier، “Solar on Superstores”.
 • نیومن گفت: “شک من این است که آنها یک مورد تجاری قوی تر برای انحراف از کسب و کار معمولی می خواهند.” از نظر تاریخی، تمام کارهایی که این سقف‌ها انجام داده‌اند این است که فروشگاه‌هایشان را پوشانده و درباره چگونگی آن تجدید نظر کرده‌اند [they] استفاده از ساختمان‌هایشان و در نظر گرفتن آنها به‌عنوان مولد انرژی، نه فقط محافظت در برابر باران، نیازمند تغییر کوچکی در مدل کسب‌وکار آن‌ها است.»

  کریگ دارسی، مدیر مدیریت انرژی این شرکت گفت که Home Depot که حدود 2300 فروشگاه دارد، در حال حاضر دارای 75 پروژه خورشیدی تکمیل شده روی پشت بام، 12 پروژه ساخت و ساز و بیش از 30 پروژه برای توسعه آینده است. او گفت که انرژی خورشیدی به طور متوسط ​​حدود نیمی از انرژی مورد نیاز این ذخایر را تولید می کند.

  D’Arcy افزود: پشت بام های قدیمی فروشگاه ها “مانع بزرگی” برای نصب خورشیدی هستند. او گفت که اگر یک سقف در 15 تا 20 سال آینده یا زودتر نیاز به تعویض داشته باشد، اضافه کردن سیستم های خورشیدی امروز برای Home Depot منطقی نیست.

  دارسی به سی ان ان گفت: «ما هدف داریم که یک پشت بام خورشیدی در جایی که اقتصاد جذاب باشد، اجرا کنیم.

  CNN همچنین با Kroger که حدود 2800 فروشگاه در سراسر ایالات متحده دارد، تماس گرفت. کریستال هاوارد، سخنگوی کروگر، گفت که این شرکت در حال حاضر دارای 15 ملک – فروشگاه، مراکز توزیع و کارخانه های تولیدی – با تاسیسات خورشیدی است. هاوارد گفت، یکی از «عوامل متعددی که بر قابلیت حیات یک تأسیسات خورشیدی تأثیر می‌گذارد» توانایی فروشگاه‌ها برای پشتیبانی از تأسیسات خورشیدی بر روی پشت بام‌ها بود.

  کارگری در سال 2014 در میان پانل‌های خورشیدی در حال نصب بر روی سقف یک IKEA در میامی قدم می‌زند. از فوریه، IKEA در 90 درصد مکان‌های خود در ایالات متحده، خورشیدی نصب کرده بود.

  کوئن، استاد مهندسی در کرنل، گفت که انرژی خورشیدی در حال حاضر جذاب است، اما هزینه های نیروی کار، مشوق ها و لایه های مختلف مقررات احتمالاً برخی از چالش های مالی را در تاسیسات خورشیدی ایجاد می کند.

  Cowen گفت: “برای آنها، این معمولاً به معنای استخدام یک شرکت سایت محلی است که می تواند این نصب را انجام دهد که سیاست های محلی را نیز می داند.” این فقط یک لایه دیگر از پیچیدگی است که فکر می‌کنم به دلیل کاهش هزینه‌ها به اندازه کافی کم‌رنگ شده است، اما نیاز به بازگشایی درب ورود به یک ساختمان موجود دارد.»

  هرزه. شان کاستن از ایلینوی، که ریاست گروه ویژه بخش برق در مجلس نمایندگان را بر عهده دارد، گفت که ایالات متحده “در ارائه مشوق ها به افرادی که تخصص لازم برای ورود و ساخت این چیزها را دارند، شکست خورده است.” کاستن گفت که دلیل اینکه هم شرکت‌های خرده‌فروشی و هم بخش برق در زمینه انرژی خورشیدی پیشرفت زیادی نکرده‌اند این است که «سیستم ما بسیار از هم گسیخته است» و ساختار تنظیم‌کننده پیچیده‌ای دارد.

  چرا کاری نمی کنیم که منطقی اقتصادی باشد؟ کاستن به سی ان ان گفت که پاسخ این سیاست فدرال به طرز وحشتناکی است که در آن به استخراج انرژی فسیلی یارانه می دهیم و تولید انرژی پاک را جریمه می کنیم. برای مدت طولانی، اگر می‌خواستید یک پنل خورشیدی در پشت بام Walmart بسازید، بزرگترین دشمن شما ابزار محلی شما خواهد بود، زیرا آنها نمی‌خواستند بار را از دست بدهند.

  کاستن افزود: “ما می توانستیم این کار را دهه ها پیش انجام دهیم.” و اگر این کار را انجام می‌دادیم، با شرایط آب و هوایی در این وضعیت بد قرار نمی‌گرفتیم، اما پول بیشتری نیز در چنته داشتیم.»

  برای چارلز کالاوی، مدیر سازمان‌دهی در گروه غیرانتفاعی WE ACT for Environmental Justice، تقویت ظرفیت خورشیدی پشت بام در فروشگاه‌های خرده‌فروشی بزرگ بی‌معنی است، به‌ویژه اگر شرکت‌ها به جامعه محلی اجازه دهند از طریق کار نصب یا به اشتراک گذاشتن آن از منافع بهره ببرند. برق تولید شده بعدا

  کالاوی به سی ان ان گفت در هر صورت، این یک ضربه بزرگ در مهار بحران آب و هوا خواهد بود و به ایجاد یک انتقال عادلانه به دور از سوخت های فسیلی کمک می کند – و این کار شدنی است.

  پنل های خورشیدی روی پشت بام فروشگاه Costco در اینگلوود، کالیفرنیا، در سال 2021. Costco به CNN گفت: فروشگاه های 95 در ایالات متحده دارای تاسیسات خورشیدی روی پشت بام هستند.

  ساکن شهر نیویورک یک برنامه آموزشی کارگری را رهبری کرد که به آموزش بیش از 100 عضو جامعه محلی، عمدتاً رنگین پوستان، کمک کرد تا نصب کننده خورشیدی شوند. او همچنین یک کارگر تعاونی خورشیدی تشکیل داد تا اطمینان حاصل کند که بسیاری از شرکت کنندگان در برنامه آموزشی در یک بازار سخت شغل پیدا می کنند.

  در دو سال گذشته، کالاوی گفت که گروه او نه تنها پنل های خورشیدی را بر روی پشت بام واحدهای مسکونی ارزان قیمت نصب کرده است، بلکه تجهیزاتی را نیز برای تولید 2 مگاوات انرژی خورشیدی در مراکز خرید در شمال نیویورک نصب کرده است. او تاکید کرد که استخدام محلی بسیار سودمند خواهد بود زیرا نصابان محلی جامعه و مقررات محلی را به بهترین نحو می شناسند.

  کوئن گفت: «یکی از نگرانی های بزرگ من عدالت اجتماعی است. «این روزها دسترسی به انرژی های تجدیدپذیر یک موقعیت نسبتاً ممتاز است و ما باید راه هایی را برای عدم صحت آن بیابیم.»

  یاسمین گراهام، مدیر سیاست عدالت انرژی WE ACT، گفت که پتانسیل ساخت یک پشت بام خورشیدی در فروشگاه های بزرگ دلگرم کننده است، تنها در صورتی که این پروژه ها از نیروی کار محلی استفاده کنند، اگر دستمزدهای رایج را پرداخت کنند، و اگر این انرژی خورشیدی در یک فروشگاه استفاده شود. روشی مانند خورشیدی جامعه، که اجازه می دهد [utility] تخفیف قبض برای افرادی که در یک منطقه خدمات شهری زندگی می کنند.

  پس از آن که گزارش سازمان ملل در اواخر فوریه هشدار داد که پنجره اقدام به سرعت در حال بسته شدن است، فشار بر رهبران جهانی برای اقدام فوری در مورد بحران آب و هوا افزایش یافته است.

  نویمان معتقد است که ایالات متحده می تواند تقاضای انرژی خود را با انرژی های تجدیدپذیر برآورده کند. او گفت که تمام چیزی که لازم است اراده سیاسی برای انجام این تغییر و مشارکت جامعه محلی است تا هیچ کس در طول انتقال از بین نرود.

  نویمان گفت: «هرچه زودتر این انتقال را انجام دهیم، زودتر هوای پاک‌تری خواهیم داشت، زودتر محیط زیست محافظت‌شده‌تر و سلامت بهتری خواهیم داشت و زودتر آینده مناسب‌تری برای فرزندانمان خواهیم داشت». و حتی اگر نیاز به سرمایه گذاری داشته باشد، سرمایه گذاری ارزشمندی است.

  Patrick Hodges

  کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

  پاربرگ سایت


  تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
  Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorial