قاضی در پرونده قرص سقط جنین جلسه دادرسی را تنظیم کرد اما به دنبال تأخیر در اطلاع رسانی به مردم بود

به گفته افراد آشنا، قاضی فدرال در یک دعوی تحت نظارت دقیق که به دنبال لغو تاییدیه فدرال در مورد یک قرص سقط جنین پرکاربرد است، اولین جلسه رسیدگی به این پرونده را برای این هفته برنامه ریزی کرده است، اما بنا به گفته افراد آشنا، او قصد دارد اطلاع رسانی عمومی را به تاخیر بیاندازد. مورد.

قاضی متیو جی. کاکسماریک، از ناحیه شمالی در تگزاس، روز جمعه به وکلای این پرونده گفت که جلسه استماع را برای صبح چهارشنبه برنامه ریزی کرده است. با این حال، او از آنها خواست که این اطلاعات را فاش نکنند و گفت که تا اواخر عصر سه شنبه آن را در پرونده دادگاه عمومی ثبت نخواهد کرد.

یکی از افراد آشنا با این پرونده که در دادگاه فدرال آماریلو، تگزاس در حال رسیدگی است، گفت که چنین اقداماتی “بسیار نامنظم” هستند، به ویژه برای پرونده ای که منافع عمومی شدید دارد.

قاضی Kacsmaryk، منصوب ترامپ که انتقادی درباره Roe v. وید و قبلاً برای یک سازمان حقوقی محافظه‌کار مسیحی کار می‌کرد، روز جمعه در یک کنفرانس تلفنی به وکلا گفت که نمی‌خواهد جلسه استماع 15 مارس “اختلال” شود و او می‌خواهد همه طرف‌های درگیر نکات خود را به شیوه‌ای منظم به اشتراک بگذارند. به افراد آشنا با بحث

قاضی همچنین گفت که کارکنان دادگاه با مسائل امنیتی از جمله تهدید به مرگ مواجه شده اند و این اقدام برای ایمن نگه داشتن روند دادگاه انجام شده است.

این شکایت که در نوامبر علیه سازمان غذا و دارو توسط ائتلافی از گروه ها و پزشکان ضد سقط جنین تنظیم شد، به دنبال پایان دادن به بیش از 20 سال استفاده قانونی از داروها برای سقط جنین است. شاکیان، به رهبری اتحاد برای پزشکی بقراط، سازمانی که پنج گروه ضد سقط جنین را به عنوان اعضای خود فهرست می کند، از قاضی خواسته اند دستور مقدماتی را صادر کند و به FDA دستور دهد تا تایید طولانی مدت خود از میفپریستون، اولین قرص از این دو را پس بگیرد. -رژیم سقط دارویی با دارو

در این جلسه، وکلایی که به نمایندگی از شاکیان، سازمان غذا و داروی آمریکا و یک تولید کننده میفپریستون به نمایندگی از شاکیان، استدلال های موافق و مخالف یک حکم را ارائه می کنند. مشخص نیست که آیا قاضی در آن روز یا مدتی بعد تصمیم خواهد گرفت که دستور صادر کند.

کارشناسان حقوقی می‌گویند که چنین دستوری بی‌سابقه خواهد بود و – اگر دادگاه‌های بالاتر اجازه دهند حکم صادر شود – سقط جنین را برای بیماران در ایالت‌هایی که سقط جنین قانونی است، نه فقط در کشورهایی که سعی در محدود کردن آن دارند، دشوارتر می‌کند.

در حال حاضر در بیش از نیمی از سقط جنین ها در ایالات متحده از سقط دارویی استفاده می شود. این نسبت با اعمال ممنوعیت های سقط جنین یا محدودیت های گسترده در پی تصمیم دیوان عالی کشور در ژوئن گذشته در ایالت های محافظه کار افزایش یافته است.

واشنگتن پست قبلاً در مورد تماس جمعه و جلسه استماع آتی گزارش داده بود.

قاضی در درخواست از وکلای دادگستری برای سکوت در مورد جلسه، حکمی صادر نکرد که شرکت کنندگان در تماس را از اشتراک گذاری اطلاعات منع می کند. در عوض، او از آنها خواست که این اطلاعات را “برای حسن نیت” محرمانه نگه دارند.

او گفت که دادگاه جایگاهی را برای عموم و مطبوعات فراهم خواهد کرد، اما به گفته افراد آشنا به بحث، به نظر می‌رسد که طرح او برای اطلاع‌رسانی کمی از قبل، تأثیر عملی در به حداقل رساندن تعداد افراد حاضر در این بحث داشته باشد. آماریلو، در تگزاس پانهندل، چندین ساعت با ماشین از دیگر شهرهای بزرگ تگزاس فاصله دارد و تنها چند شهر از این شهرها پروازهای مستقیم دارند.

روز جمعه، پرونده دادگاه عمومی نشانه های ظریفی را نشان داد که یک اتفاق غیرعادی رخ داده است. آن روز صبح، اولین ورودی جدید در 10 روز به جیب پرونده اضافه شد: اخطاریه حضور برای یک وکیل وزارت دادگستری، یک سند استاندارد که معمولاً قبل از رسیدگی آتی به پرونده اضافه می شود، اما جیب هیچ گونه رسیدگی را نشان نمی دهد. .

علاوه بر این، شکافی در فهرست عددی اسناد در سند وجود داشت – سند 124 وجود نداشت – که نشان می‌دهد ورودی اخیر مهر و موم شده است. افراد آشنا به این پرونده گفتند که سند مهر و موم شده مربوط به جلسه جمعه قاضی و وکلا است.

پس از جلسه، شرکت کنندگان درخواست قاضی Kacsmaryk را با اعضای تیم خود در میان گذاشتند، آنها خاطرنشان کردند که غیرعادی است که وضعیت کنفرانس تحت مهر برگزار شود و مردم از این جلسه مطلع نشوند. دولت فدرال عموماً با استماع غیرعلنی مخالفت می کند مگر اینکه برای حفظ منافع امنیت ملی ضروری باشد.

دعواها این است که FDA به اندازه کافی شواهد علمی را بررسی نکرده یا از پروتکل های مناسب پیروی نکرده است که میفپریستون را در سال 2000 تأیید کرد و از آن زمان خطرات ایمنی دارو را نادیده گرفته است. شاکی اصلی، اتحاد برای پزشکی بقراط، در ماه اوت در آماریلو، اندکی پس از لغو دادگاه عالی Roe v. وید قاضی Kacsmaryk تنها قاضی فدرال است که بخش آماریلو را در ناحیه شمالی دادگاه پوشش می دهد.

FDA و وزارت دادگستری به شدت ادعاهای شکایت را رد کرده اند و گفته اند که بررسی های دقیق FDA در مورد میفپریستون در طول سال ها بارها تصمیم خود را برای تایید mifepristone، که مانع از ایجاد هورمونی می شود که به بارداری اجازه می دهد، تایید کرده است. در یک پرونده قضایی، FDA گفت که لغو تاییدیه میفپریستون “مضرات قابل توجهی ایجاد می کند و بیماران را از داشتن یک داروی ایمن و موثر که بیش از دو دهه در بازار بوده محروم می کند.”

اگر قاضی دستور مقدماتی را مبنی بر ممنوعیت دسترسی به مایفپریستون صادر کند، انتظار می رود دولت فدرال فورا درخواست تجدید نظر کند و در حین ادامه محاکمه، درخواست توقف حکم صادر کند. کارشناسان حقوقی گفتند که حتی اگر دستور مقدماتی به قوت خود باقی بماند، چندین گزینه قانونی وجود دارد که می‌تواند به تولیدکنندگان مایفپریستون اجازه دهد به عرضه دارو ادامه دهند و ارائه دهندگان به تجویز آن برای بیماران ادامه دهند.

اگر دسترسی قانونی به میفپریستون مسدود شود، برخی از ارائه دهندگان سقط جنین قصد دارند فقط دومین داروی سقط جنین، میزوپروستول را ارائه دهند، که به تنهایی در بسیاری از کشورها استفاده می شود. میزوپروستول، که برای سایر مصارف پزشکی تایید شده است، باعث انقباضاتی شبیه به سقط جنین می شود و به خودی خود نسبت به ترکیب با میفپریستون کمی کمتر موثر است و احتمال بروز عوارض جانبی مانند حالت تهوع بیشتر است.

در این دادخواست، شاکیان همچنین به دنبال ممنوعیت استفاده از میزوپروستول برای سقط جنین هستند، اما درخواست آنها برای دستور مقدماتی بر روی میفپریستون متمرکز شده است.

همچنین بسیاری از بیماران احتمالا هنوز هم می‌توانند هم میفپریستون و هم میزوپروستول را از خدمات سقط جنین از راه دور در کشورهای دیگر سفارش دهند.

با این حال، چنین حکمی برای بیماران و ارائه دهندگان در سراسر کشور سردرگمی و مشکل ایجاد می کند. کارشناسان حقوقی گفتند که این اولین باری است که دادگاه به دلیل اعتراض FDA دستور حذف یک دارو از بازار را صادر می کند و اگر چنین حکمی پابرجا بماند، می تواند برای مقامات فدرال برای تنظیم سایر موارد عواقبی داشته باشد. انواع داروها

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorial