مدارگرد ماه هندی با افزایش گرما برخورد کرد

دهلی نو، هند (CNN) – دانشمندان چندین ابزار داخل هواپیما را خاموش کرده اند تا دمای داخل اولین فضاپیمای ماه بدون سرنشین هند را متوقف کنند.

برای هند، ماموریت 80 میلیون دلاری کشور را در مسیر مسابقه فضایی آسیایی قرار می دهد که به سرعت در حال توسعه است.

فضاپیمای حامل اولین کاوشگر ماه هند به نام Chandrayaan-1 از سریهاریکوتا بلند می شود.

میلسوامی آنادورای، مدیر پروژه برای مأموریت ماه به سی‌ان‌ان گفت که دمای هوا در چاندرایان-1 به 49 درجه سانتی‌گراد (120 درجه فارنهایت) افزایش یافته است.

این افزایش زمانی رخ داد که سفینه، ماه – که به دور آن در حال گردش است – و خورشید در یک ردیف قرار گرفتند، پدیده ای که آنادورای گفت غیرمنتظره نبود و احتمالا تا پایان دسامبر ادامه خواهد داشت.

آنادورایی با رد احتمال آسیب گفت: «ما سیستم‌هایی را خاموش کرده‌ایم که نیازی به روشن شدن ندارند.»

آنادورای گفت که گرمای عرشه چاندرایان-1 نباید از 50 درجه سانتیگراد (122 درجه فارنهایت) تجاوز کند – اما اصرار داشت که مدارگرد برای تحمل دمای 60 درجه سانتیگراد (140 درجه فارنهایت) طراحی شده است.

Chandrayaan-1 – Chandrayaan در زبان سانسکریت به معنی «سفینه ماه» است – در 22 اکتبر با موفقیت از جنوب هند پرتاب شد. ویدیو تماشای پرتاب اولین مأموریت ماه هند »

ماموریت دو ساله آن گرفتن تصاویر سه بعدی با وضوح بالا از سطح ماه، به ویژه مناطق قطبی دائماً سایه دار است. به گفته این گروه، این گروه همچنین به دنبال شواهدی از آب یا یخ خواهد بود و تلاش می‌کند تا ترکیب شیمیایی برخی از سنگ‌های ماه را شناسایی کند.

در اوایل این ماه، کاوشگر برخورد ماه از چاندرایان-1 جدا شد و با موفقیت بر روی سطح ماه فرود آمد.

مقامات می گویند که کاوشگر به اندازه تلویزیون که با نقاشی پرچم هند مزین شده است، با سرعت 5760 کیلومتر در ساعت (3579 مایل در ساعت) به سطح ماه برخورد کرد.

تبلیغات

قبل از برخورد، داده ها را به Chandrayaan-1 مخابره کرد، اما قرار نبود پس از آن بازیابی شود.

چاندرایان-1 محموله هایی را از ایالات متحده، اتحادیه اروپا و بلغارستان حمل می کند. هند قصد دارد داده های این ماموریت را با سایر برنامه ها از جمله ناسا به اشتراک بگذارد.

تماما در مورد هند • ناسا

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

پاربرگ سایت

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهاندانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorial