مطالعه می گوید که تحریک مغز می تواند میل به پرخوری را محدود کند

اگر میل غیرقابل کنترل برای خوردن سریع مقادیر زیاد غذا ریشه در یک مدار مغزی مختل داشته باشد، چه؟ اگر اینطور بود، افرادی که با اختلال پرخوری زندگی می کنند – یک تشخیص روانپزشکی – ممکن است بیش از یک بیمار مبتلا به بیماری پارکینسون به دلیل لرزش خود در پرخوری مقصر نباشند.

این سوال پزشکان را بر آن داشت تا یک روش درمانی جدید متفاوت از هر چیزی که تا به حال برای کمک به افراد مبتلا به این اختلال خوردن رایج اما کمتر گزارش شده است را امتحان کنند. دکتر گفت که حداقل 3 درصد از جمعیت آن را دارند. کیسی هالپرن، جراح مغز و اعصاب در دانشگاه پنسیلوانیا.

او و همکارانش تصمیم گرفتند که تحریک عمیق مغز را امتحان کنند، روشی که به طور معمول برای فرونشاندن لرزش در بیماران مبتلا به پارکینسون استفاده می شود. این شامل قرار دادن الکترودها در مغز برای تنظیم سیگنال های ناهنجار است. سیم ها، متصل به الکترودها، در زیر پوست سر قرار می گیرند، جایی که نامرئی و محجوب هستند. برای درمان پرخوری، دستگاه تنها زمانی نورون ها را تحریک می کند که دستگاه سیگنال شروع پرخوری را تشخیص دهد.

این مطالعه آزمایشی که توسط مؤسسه ملی بهداشت تامین شد و در اوایل سال جاری در مجله Nature Medicine منتشر شد، دو زن را شامل می‌شود و در چند ماه آینده گسترش می‌یابد تا چهار نفر دیگر که با اختلال پرخوری زندگی می‌کنند و وزن از دست داده‌شان را پس از بازگشت دوباره به دست آورند. جراحی چاقی قبل از تایید این درمان توسط سازمان غذا و دارو، محققان باید این روش را بر روی حداقل 100 نفر در چندین مرکز پزشکی آزمایش کنند. چنین مطالعه ای چندین سال طول می کشد تا تکمیل شود.

دو خانمی که دستگاه آنها یک سال پیش کاشته شده بود تا سه سال تحت نظر خواهند بود. آنها این گزینه را داشتند که پس از 12 ماه دستگاه های خود را حذف کنند، اما هر دو می خواستند آنها را نگه دارند زیرا دیگر تمایلی غیر قابل مقاومت به پرخوری احساس نمی کردند.

یکی از آنها، رابین بالدوین، 58 ساله، اهل سیتروس هایتس، کالیفرنیا، خود را یک «کودک چونکو» توصیف کرد که «همیشه بزرگ بوده است». او طیف وسیعی از رژیم های غذایی را امتحان کرد. یک بار، او به مدت یک ماه فقط شیک های پروتئینی مصرف کرد.

در سال 2003 او تحت عمل جراحی چاقی قرار گرفت که معمولاً شامل تغییر سیستم گوارشی می‌شود به طوری که معده کوچک‌تر شده و غذا هضم دشوارتر می‌شود. بسیاری از افراد را قادر می سازد تا زمانی که روش های دیگر شکست خورده اند وزن خود را کاهش دهند. اما برای خانم بالدوین، وزنی که از دست داد برگشت.

لنا تولی، 48 ساله، بیمار دیگر این مطالعه، در ساکرامنتو زندگی می کند. او همچنین تعداد زیادی رژیم غذایی و درمان چاقی را امتحان کرد. والدینش به عنوان هدیه فارغ التحصیلی از کالج، یک ماه به او در یک کمپ وگان فرصت دادند. زمانی که آنجا بود، روزی 10 مایل پیاده روی می کرد.

در آگوست 2005، خانم. تولی جراحی چاقی انجام داد. او 100 پوند از دست داد، اما وزن دوباره بالا رفت.

او گفت: «این باید بیشتر از اراده باشد.

در مورد او – و در خانم. بالدوین – اینطور بود. پرخوری آن‌ها چیزی نیست که بیشتر مردم آن را پرخوری می‌نامند، مانند زمانی که گهگاه با یک کیسه چیپس یا یک گالن بستنی شروع می‌کنند و به راه خود ادامه می‌دهند. در عوض، وضعیت آنها در راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی آمده است. این شامل پرخوری چند بار در هفته است. پرخوری ها با احساس قرار گرفتن تقریباً در حالت دیگری همراه است که در آن کنترل خود را از دست می دهند و به سرعت مقادیر زیادی غذا مصرف می کنند. بسیاری که از رفتار خود خجالت زده اند، در خفا پرخوری می کنند. زمانی که پرخوری به پایان می رسد احساس انزجار و شرمندگی معمول است.

خانم های مطالعه بالدوین و خانم Tolly در آن شرکت کرد بخشی از حرکتی است که برای استفاده از تحریک عمیق مغز برای درمان انواع اختلالاتی که ممکن است به دلیل مشکلات سیگنال های الکتریکی در مغز ایجاد شود، ایجاد می شود. به گفته دکتر، آنها شامل اختلالات حرکتی و شرایط روانپزشکی مانند افسردگی و اختلال وسواس فکری جبری هستند. ادوارد چانگ، استاد جراحی مغز و اعصاب در دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، که در مطالعه پرخوری شرکت نداشت.

محققان مدارهای دقیق مغزی را پیدا کرده اند که اغلب در نواحی به قطر حدود یک میلی متر است که علائم برخی از این اختلالات را تنظیم می کند. این اکتشافات راه را برای مطالعات تحریک عمیق مغز باز می کند.

دکتر. هالپرن آزمایش آزمایشی را با خانم. بالدوین و خانم تولی. اما ابتدا او و همکارانش با موش هایی شروع کردند که مستعد چاقی بودند. حیوانات تغذیه شده بودند، اما وقتی محققان کره را در قفس خود گذاشتند، آن را بلعیدند و بیش از 25 درصد از کالری روزانه خود را در یک ساعت خوردند.

ناحیه‌ای از مغز آنها که فعال شد، هسته اکومبنس، یک مرکز کلیدی از مرکز پاداش مغز بود که در اعماق مرکز مغز قرار دارد. در موش ها، نورون های هسته اکومبنس درست قبل از پرخوری فعال شدند. هنگامی که محققان از تحریک عمیق مغز برای آرام کردن نورون ها استفاده کردند، توانستند از پرخوری موش ها جلوگیری کنند.

اما آیا می تواند در انسان کار کند؟

این گروه از دانشمندان شروع به تبلیغات برای افرادی کردند که پس از جراحی چاقی تمام وزن خود را به دست آورده بودند و معتقد بودند که ممکن است به دلیل اختلال پرخوری باشد.

خانم. بالدوین و خانم تولی پاسخ داد. هیچکدام متوجه نشدند که دچار اختلال پرخوری هستند. لورن بریتاوپت، روانشناس در بیمارستان عمومی ماساچوست که در مورد اختلالات خوردن مطالعه می کند، گفت: اما پرخوری در افرادی که برای جراحی کاهش وزن مراجعه می کنند، بسیار رایج است.

وقتی خانم بالدوین و خانم تولی با دکتر ملاقات کرد. هالپرن، هر دو بیشتر از قبل از جراحی کاهش وزن وزن داشتند.

به عنوان بخشی از این مطالعه، محققان در زمانی که گرسنه نبودند، برای هر زن ضیافتی با 5000 کالری از غذاهای مورد علاقه خود فراهم کردند. زنان محرک‌های عاطفی خاصی را که می‌تواند باعث پرخوری شود، توصیف کردند: برای خانم. تولی، افکار مادرش که به تازگی فوت کرده بود. و فرم خانم ها بالدوین، به برنامه کاری و مسئولیت هایش در خانه فکر می کند. آنها موافقت کردند که به محققان اجازه دهند تا آنها را به مصرف آن محرک ها به عنوان بخشی از مطالعه تشویق کنند.

محققان تکانه های الکتریکی را در هسته اکومبنس زنان هنگام غذا خوردن ثبت کردند و مشخص کردند که نورون ها درست قبل از پرخوری شلیک می کنند و این تکانه های الکتریکی با احساس از دست دادن کنترل زنان در ارتباط است. یک محرک مستقیم مغز ممکن است بتواند سیگنال ها را رهگیری کند و از تمایل زنان به پرخوری جلوگیری کند.

پس از اتصال دستگاه ها به مغز زنان، محققان به خانم خانم گفتند. بالدوین و خانم مطمئناً آنها دستگاه ها را در چند ماه آینده فعال می کنند، اما به آنها نمی گویند چه زمانی. هر دو زن گفتند که بلافاصله از زمانی که دستگاه ها فعال شدند می دانستند. ناگهان دیگر هوس سیری ناپذیر خوردن را احساس نکردند.

حالا وزنشان کم کم دارد پایین می آید. هر دو می گویند بدون اینکه فعالانه به آن فکر کنند، متفاوت غذا می خورند.

خانم “این خودکنترلی نیست.” تولی گفت. “من انتخاب های بهتری می کنم.” اما او شروع به خوردن غذاهایی نکرده است که هرگز برای او جذابیت نداشته باشد. “من برای کلم پیچ ثبت نام نمی کنم.”

خانم. بالدوین گفت که متوجه تغییری در ترجیحات غذایی خود شده است. او عاشق کره بادام زمینی بود و متوجه می شد که از شیشه با قاشق غذا می خورد. حالا هوسش را ندارد

او گفت: “من این عادت ها را مانند رفتن به داروخانه برای گرفتن نسخه دارم، اما ممکن است به بن و جری انحراف داشته باشم.”

هنگامی که دستگاه فعال شد، او گفت: “می توانستم به داروخانه بروم و حتی به بستنی فکر نکنم.”

او همچنین متوجه می شود که ذائقه اش تغییر کرده است. حالا غذاهای مورد علاقه او به جای شیرینی، شور است.

خانم “اینطور نیست که من اصلا به غذا فکر نکنم.” بالدوین گفت. “اما من دیگر آدم هوس انگیزی نیستم.”

اما آیا این نشان می دهد که تحریک مستقیم مغز پاسخی برای افراد مبتلا به پرخوری شدید است؟

دکتر. Breithaupt محتاط است.

او گفت: “این فقط دو نفر هستند.”

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

پاربرگ سایت

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهاندانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorial