منوی QR Code رستوران در حال نمایش است

Heavenly Buffaloes، رستوران‌های زنجیره‌ای با مکان‌هایی در سه شهر کالج کارولینای شمالی، برای منوهای کد QR طراحی شده به نظر می‌رسد. مشتریان آن معمولا جوان و آگاه به فناوری هستند. بیشتر آنها گرسنه می آیند، بسیاری از آنها بدحال هستند. و منو دقیقاً پیچیده نیست.

Bo Sayre، مدیر منطقه این شرکت گفت: “این بال مرغ و آبجو است.” این کاری است که ما انجام می دهیم. بسیاری از مردم نمی پرسند، “چه آبجو به خوبی با این بال مرغ جفت می شود؟”

مانند دیگر صاحبان و مدیران رستوران در سراسر کشور، آقای. Sayre منوهای دیجیتالی شده را روی همه میزهای خود در مرحله اولیه بیماری همه گیر، زمانی که خدمات بدون تماس ضروری تلقی می شد، قرار داد و به هیچ چیز دست نزنید. اما با گذشت زمان، تعداد کمتری از ناهارخوری‌ها به آنها اخطار داده‌اند.

من می‌گویم: «اگر آنها انتخابی داشتند، 90 درصد مشتریان می‌گفتند: «ترجیح می‌دهم سفارشم را با شما بگذارم».

بوفالوهای بهشتی ممکن است پیشتاز یک تغییر در آزمایش ملی با منوهای آنلاین باشند، اختراعی که چندی پیش به نظر می رسید راهی برای آینده باشد. امروزه، اگرچه بسیاری از رستوران‌ها هنوز کارت‌های «اسکن کد» را در جاهای دستمال کاغذی قرار داده‌اند یا در گوشه‌های میز چسبانده‌اند، به‌نظر می‌رسد مشتریان آن‌ها را نادیده می‌گیرند. و بسیاری از رستوران ها به استفاده از منوهای کاغذی بازگشته اند.

Mark Plumlee، مدیر ارشد محتوا، گفت: MustHaveMenus، یک پلت فرم مدیریت و چاپ منو با حدود 7000 مشتری در سراسر ایالات متحده، در استفاده از کدهای QR که برای رستوران ها ارائه می کند، دچار افت شده است. از اول آوریل تا 16 می سال جاری تعداد کل اسکن ها نسبت به مدت مشابه سال 2021 حدود 27 درصد کاهش داشته است.

او گفت که رستوران های کمتری منوهای QR جدید ایجاد می کنند. و حدود 75 درصد از کدهای QR موجود آنها اساساً غیرفعال هستند، با کمتر از 90 بازدید در سال گذشته. (نیمی از آنها کمتر از پنج داشتند.)

اینطور نیست که مردم پس از اتمام استفاده از کدهای QR خود را حذف کنند. پلاملی در ایمیلی نوشت. آنها فقط استفاده از آنها را متوقف می کنند.”

کریستن هاولی، بنیانگذار Expedite، خبرنامه فناوری رستوران، گفت: منوها هنوز در کافه‌ها، باغ‌های آبجو و کسب‌وکارهای غذای معمولی استفاده می‌شوند که سرعت در سفارش و پرداخت در اولویت است.

اما برای رستوران‌هایی که عمدتاً آنها را به دلایل بهداشتی همه‌گیر استفاده می‌کردند، او گفت: «این کار از بین رفته است».

رستوران‌ها می‌گویند انگیزه درباره‌ی چهره ساده است: غذاخوری‌ها فقط از منوهای کد QR متنفرند.

خانم “آنها تقریباً در سطح جهانی منفور هستند.” هاولی گفت.

یکی از دلایل آن آداب معاشرت است. همه می دانند که بیرون آوردن تلفن پشت میز بی ادبی است، اما این چیزی است که منوی دیجیتالی می خواهد. و داشتن یک درخواست ویژه برای منوی کاغذی ناخوشایند است. هیچ کس نمی خواهد آن مرد باشد.

یکی دیگر از ایرادات منوی کدگذاری شده احساس آن است. با فروپاشی همه‌گیری، رستوران‌ها تلاش می‌کنند مردم را تشویق کنند که بیرون غذا بخورند، و اغوای یک اتاق غذاخوری بخشی از این کار است – نور شمع تاریک و گفتگوی چشم به چشم بی‌وقفه. یک کد QR می تواند روحیه را از بین ببرد: تلفن ها روشن، چراغ های آبی روشن، شادی خاموش.

ریچارد بوکاتو، مالک داچ کیلز بار در شهر لانگ آیلند، کوئینز، گفت: «خط اصلی این است: کد QR نقطه مقابل عشق است. “این مانع ارتباط و مانع صمیمیت می شود.”

او گفت که این نوار منوهای کدگذاری شده خود را در تابستان 2021 حذف کرد، “لحظه ای که برای ما خوب بود که به منوی مناسب برگردیم.” اعتراض اصلی او به آنها؟ “منو پنجره ای به روح رستوران است و کد QR روح ندارد.”

همچنین برای بسیاری از ناهار خوری های علاقه مند به فناوری یک راز باقی مانده است. «بسیاری از مشتریان ما می گفتند، این چیست؟ من نمی دانم چگونه از آن استفاده کنم. آنها پیرتر هستند. آنها می گفتند، “یک منوی کاغذی به من بدهید.”

پیشخدمت‌ها اغلب بار ناامیدی را تحمل می‌کنند. جیل وبر، بنیانگذار و مدیر اجرایی Sojourn Philly، یک گروه رستوران در فیلادلفیا، گفت: “سرور دقیقاً مانند یک ربات سفارش دهنده می شود.”

برخی از سرورها گفتند که منوهای QR لذت را از کار می گیرند. الک موران، یک سرور در یک رستوران ایتالیایی سطح بالا در شیکاگو، گفت: «یک چیز کمی غیرانسانی در مورد آن وجود دارد. او گفت که مشتریان تمایل دارند به تلفن های خود خیره شوند و “به شما به عنوان انسان مقابلشان توجه کمتری می کنند.”

آقای. موران گفت که دیگر نمی‌تواند به نشانه‌های بصری غذاخوری‌ها تکیه کند. میهمانان زمانی که آماده سفارش بودند، منوهای خود را پایین می گذاشتند. در حال حاضر، تلفن های آنها هنوز روی میز هستند، هنوز بیرون هستند.

آقای دکتر “جهان هر روز دیجیتالی تر می شود.” موران گفت. “به نظر می رسید رستوران ها یکی از معدود فضاهای عمومی آنالوگ هستند که ما باقی مانده اند.”

آقای. موران گفت که فکر می‌کند کدهای QR مشتریان را کمتر به سفارش دسر، لیوان شراب دیگر یا هر یک از «آن چیزهای اضافی کوچکی که می‌توانید روی صورتحساب قرار دهید» تمایل نشان می‌دهد. او گفت: فقط ورق زدن دوباره دردناک است.

میشل بیکر بنش، رئیس Menu Men که منوها را طراحی، چاپ و تولید می‌کند، گفت که وقتی مشتریانش به منوهای کاغذی روی آوردند، «چک به ازای هر نفر بالا رفت. مردم نمی‌خواهند به تلفن‌هایشان بازگردند، مخصوصاً برای دسر.»

او افزود، و مشتریان ممکن است تمایلی به سفارش چیزهای گران قیمت نداشته باشند. سفارش دادن یک استیک 70 دلاری با کد QR – یا یک بطری شراب 200 دلاری بسیار سخت است. این فقط احساس خوبی ندارد.»

رستوران داردن، که مالک زنجیره های Olive Garden و LongHorn Steakhouse است، در آغاز همه گیری از کدهای QR استفاده می کرد. ریچ جفرز، مدیر ارشد ارتباطات، در ایمیلی نوشت، اما رستوران‌ها در پاییز 2021 «بر اساس بازخورد مهمانان» به منوهای فیزیکی بازگشتند.

بنجامین کلیس، مدیر اجرایی Menu Tiger، ارائه‌دهنده جهانی نرم‌افزار QR-menu، گفت که این شرکت از واکنش‌های شدید علیه منوها آگاه است.

با این حال، به گفته او، منوهای کد QR پویاتر که به مشتری امکان سفارش و پرداخت بدون منتظر ماندن برای سرور را می‌دهند، محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند. او گفت که در سه ماهه اول سال جاری، تعداد کسب و کارهایی که به طور فعال از این سرویس ثبت نام کرده اند، 37.6 درصد نسبت به سه ماهه آخر سال 2022 رشد داشته است.

“داده های مشتری خود ما می گوید که منوهای کد QR اینجا هستند.”

خدمات سفارش دیجیتال می تواند برای رستوران ها پرهزینه باشد. بسیاری از سرویس‌ها یک منوی کد QR رایگان را به عنوان بخشی از یک بسته مدیریتی گسترده‌تر ارائه می‌دهند که می‌تواند 50 تا 100 دلار در ماه هزینه داشته باشد. (منوهای کاغذی نیز ممکن است پرهزینه باشند، اگرچه قیمت ها بسته به عواملی مانند نوع کاغذ و تعداد صفحات متفاوت است.)

ام‌اس. والس، در ورسای در میامی، منوهای QR را در اوایل بیماری همه گیر پذیرفت. اما وقتی او دوباره منوهای سنتی را در کنار آنها معرفی کرد، مشتریان فقط کاغذ درخواست کردند. بنابراین چند ماه پیش، او اشتراک QR خود را لغو کرد.

او گفت: «اگر همیشه فقط کدهای QR داشته باشیم، صرفه جویی زیادی می شود. “اما ما همیشه مجبور بودیم هر دو را داشته باشیم، بنابراین هنوز مجبور بودیم برای تهیه منوهای واقعی پول خرج کنیم.”

اما برخی از رستوران داران مزایای استفاده از منوهای QR را، به ویژه هنگام کار با موانع زبان، می بینند.

Nom Wah، گروه رستورانی که در پشت مکان معروف دیم سام به همین نام در محله چینی منهتن قرار دارد، می‌داند که همه مشتریانش یا سرورهایش به زبان انگلیسی روان صحبت نمی‌کنند. در محل محله چینی‌ها، یک کد QR روی میز وجود دارد که به منویی با تصاویر پیوند می‌خورد، و یک منوی کاغذی با مداد برای بررسی سفارش شما.

باربارا لئونگ، رئیس بازاریابی و عملیات گروه، گفت: “من یک منوی تصویری دارم تا هیچ کس سوالی نپرسد.” “این فقط جای خطا یا اشتباه را از بین می برد.”

در برخی رستوران‌ها، کدهای QR به انتهای غذا منتقل می‌شوند.

در بار مریدین در بروکلین، غذاخوری‌ها منوی کاغذی سفارش می‌دهند. چک همراه با یک کد QR است، در صورتی که بخواهند به سادگی از طریق تلفن خود پرداخت کنند و آنجا را ترک کنند.

با وجود اینکه Sage Geyer، صاحب آن معتقد است که تلفن های پشت میز ناهارخوری “قاتل مکالمه” هستند، او گفت که می توانند در پایان غذا مفید باشند.

ممکن است برنامه های دیگری داشته باشید. ممکن است بخواهید از این تاریخ دور شوید. ممکن است بخواهید با این تاریخ به خانه بروید. “هر کاری که می خواهید انجام دهید، راحتی یک عدد است.”

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما