نظر & آب و هوای شلاق& چه معنایی برای کالیفرنیا خواهد داشت؟

کالیفرنیا بر روی قمار بزرگ آبیاری ساخته شده است. اگر به حال خود رها شود، بخش اعظم زمین در غرب ایالات متحده برای شهرهای شلوغ غیرقابل مهمان‌نواز خواهد بود. اما ما آمریکایی هستیم – نمی‌توانستیم بگذاریم صحرا سد راهمان شود.

بیش از یک قرن پیش، اداره احیای زمین ایالات متحده شروع به رام کردن آب در غرب کرد. این یک پروژه فوق العاده موفق بوده است. در کالیفرنیا، جایی که من زندگی می کنم، آبیاری مناطق عمدتاً بایر را به برخی از حاصلخیزترین زمین های کشاورزی و پررونق ترین کلان شهرهای کشور تبدیل کرده است. مارک رایسنر در کتاب «صحرای کادیلاک»، تاریخچه آبیاری غربی خود در سال 1986، «جاه طلبانه ترین تمدن بیابانی را که جهان دیده است» ساخته ایم.

من در چند هفته گذشته خیلی به “صحرای کادیلاک” فکر کرده ام، زیرا باران می بارید و می بارید و همچنان بر فراز کالیفرنیا می بارید، که به نظر می رسد بسیاری از آنها، با وجود بهشت ​​بارانی، در چنگال خشکسالی شدید باقی بمانند. . رایسنر این لحظه را پیش بینی کرد. او نگران بود که موفقیت غرب در زمینه آبیاری می تواند یک سراب باشد – که آب را امری بدیهی می دانست و از بی ثباتی ظرفیت ما برای کنترل آن قدردانی نمی کرد.

او نوشت: “همه چیز به دستکاری آب بستگی دارد – به گرفتن آن در پشت سدها، ذخیره آن و تغییر مسیر آن در رودخانه های بتنی در فواصل صدها مایل.” اگر یک قرن و نیم تلاش مسیحایی برای رسیدن به این هدف نبود، غرب آنطور که می‌دانیم وجود نداشت.

اما چه اتفاقی برای آن قرن آبیاری می‌افتد که آب و هوا تغییر کند، همانطور که اکنون در حال انجام است؟ کارشناسان می گویند که تغییرات آب و هوا در کالیفرنیا باعث تشدید “تازیانه آب و هوا” می شود – که ما به طور فزاینده ای از سال ها خشکی طولانی و شدید و به دنبال آن باران های عظیم کتاب مقدسی رنج خواهیم برد. آیا یک جامعه می‌تواند خود را با شرایط فجایع متضاد سازگار کند – آب و هوای هم خشکسالی و هم رودخانه‌های جوی، بسیار کم و بسیار زیاد؟

فقط از نظر روانی، حفظ این تعادل دشوار است: نگرانی در مورد خشکسالی در هنگام سیل سخت است. وقتی خشکسالی وجود دارد، نگرانی در مورد سیل سخت است. تنظیم زیرساخت‌ها و استفاده از آب با شرایط آب و هوایی به تغییرات بزرگ و احتمالاً دردناکی در بسیاری از حوزه‌های انتخابی کلیدی ایالت نیاز دارد. کشاورزان باید برخی از زمین های کشاورزی را رها کرده و محصولات مختلف را کشت کنند. صاحبان خانه و توسعه دهندگان ممکن است مجبور شوند برخی از مناطق مستعد سیل را خالی از سکنه بگذارند. ما باید شهرهایمان را تغییر دهیم تا آب بیشتری جذب کنیم و سبک زندگی خود را تغییر دهیم تا کمتر از آن استفاده کنیم.

پیتر گلیک، یکی از بنیانگذاران و همکار ارشد موسسه اقیانوس آرام، گفت: سیستم آبی کالیفرنیا “برای شرایط آب و هوایی مختلف – برای آب و هوای قرن بیستم، نه قرن بیست و یکم” طراحی، ساخته شده و مورد بهره برداری قرار گرفت. گلیک می‌گوید دلایلی برای خوش‌بینی وجود دارد که می‌توانیم با این مشکل مقابله کنیم – حداقل دولت کالیفرنیا می‌داند و مصمم است که به تغییر آب و هوا رسیدگی کند. با این حال، گلیک گفت، “با توجه به آنچه که ما اکنون در مورد تغییرات اجتناب ناپذیر تغییرات آب و هوایی می دانیم، سیاست گذاران ما به اندازه کافی انجام نمی دهند.”

الگوهای بارندگی کالیفرنیا به طور طبیعی متغیر است – ما همیشه سال‌های بسیار خشک و سال‌های بسیار مرطوب داشته‌ایم، و جابه‌جایی سریع از خشکسالی به سیل بی‌سابقه نیست. اما تغییرات آب و هوایی این پدیده را فوق العاده می کند.

یک گزارش اخیر آب و هوای ایالتی نشان داد که تغییرات آب و هوایی سال به سال از دهه 1980 به شدت افزایش یافته است. هر کسی که در یک دهه گذشته در کالیفرنیا زندگی می کند، این را دست اول دیده است. بین سال‌های 2012 تا 2016، کالیفرنیا یکی از بدترین خشکسالی‌های خود را تجربه کرد. سپس، در سال 2017، یکی از مرطوب ترین سال های ثبت شده را داشتیم. سپس کالیفرنیا و بسیاری از مناطق غربی ایالات متحده به خشکسالی شدید بازگشتند، دوباره با برخی از خشک ترین سال های ثبت شده تا کنون. گزارشی که سال گذشته در Nature Climate Change منتشر شد، نشان داد که سال‌های بین ۲۰۰۰ تا ۲۰۲۱ ممکن است خشک‌ترین دوره ۲۲ ساله جنوب غرب در ۱۲۰۰ سال گذشته باشد. و سپس، در این زمستان، سیل دیگری.

این فقط این نیست که سال های مرطوب آب بیشتری به ارمغان می آورند. این نیز چگونه آب در حال سقوط است. از آنجایی که دما گرم تر است، در سال های اخیر میزان بارش های زیادی در کالیفرنیا به جای برف به صورت باران می بارد. این یک مشکل به چند دلیل است.

برف به عنوان نوعی «مخزن منجمد» عمل می‌کند که آب را از فصلی به فصل دیگر ذخیره می‌کند – برف در زمستان می‌بارد، سپس با ذوب شدن به منبع آب کالیفرنیا می‌ریزد. اما وقتی بارش شدیدتر مانند باران می‌بارد – و زمانی که طوفان‌ها پشت سر هم می‌آیند، مانند اخیراً – آب به راحتی ذخیره نمی‌شود و در عوض مخرب می‌شود.

یک مطالعه در سال 2019 که در مجله تحقیقات منابع آب منتشر شد نشان داد که خطر سیل با تغییر بارش برف به سمت بارندگی افزایش می‌یابد و سیل‌های ناشی از باران می‌توانند بسیار بزرگتر از سیل‌های ناشی از ذوب برف باشند. وقتی باران روی برف می بارد، برف سریعتر آب می شود. و وقتی باران روی شهرها می‌بارد، مقدار کمی از آن برای استفاده گرفته می‌شود – و در عوض به دریا می‌رود.

و بنابراین ما با این پدیده سورئال خشکسالی غرق در سیل مانده ایم. در حالی که طوفان هفته گذشته کالیفرنیا را درنوردید، مقامات مدیریت آب به مردم می‌گفتند که با آب وحشی نشوند: «ما در طول یک خشکسالی شدید با این سیل شدید روبرو هستیم و بنابراین، البته، کالیفرنیایی‌ها را تشویق می‌کنیم که یکی از مقامات به لس آنجلس تایمز گفت: به صرفه جویی در مصرف آب ادامه دهید و حفظ آب را به یک روش زندگی تبدیل کنید.

کارشناسان آب می گویند راه هایی برای کاهش اثرات تغییر اقلیم کالیفرنیا بر تامین آب ما وجود دارد. گلیک خواستار اصلاح مقررات ملی بیمه سیل شده است تا بازسازی در مکان هایی که به تازگی مستعد سیل هستند را محدود کند. او گفت که توسعه نیافته ماندن برخی مکان‌ها و اجازه دادن به مناطقی که به طور مرتب سیل می‌آیند، به شارژ مجدد منابع آب زیرزمینی کالیفرنیا کمک می‌کند.

گرفتن آب طوفان یک فرصت بزرگ دیگر است. سال‌ها است که شهرستان لس آنجلس روی تلاشی عظیم برای جمع‌آوری بارندگی بیشتر برای استفاده کار می‌کند. در میان پروژه‌های دیگر، این طرح شامل ایجاد «زمین‌های گسترش» عظیم است – بخش‌هایی از زمین که در آن آب باران اجازه جمع شدن و غوطه‌ور شدن در زمین را دارد. نصب بشکه های باران و سایر روش های جمع آوری آب در ساختمان های آپارتمانی و مشاغل؛ و ساخت زیرساخت های جذب آب در جاده ها و پیاده روها، مانند خندق های زهکشی و روسازی های ساخته شده از مواد قابل نفوذ به آب. مقامات گزارش دادند که در طوفان های اخیر 33 میلیارد گالن آب جمع آوری کردند که برای بیش از 800000 نفر برای یک سال کافی است. گسترش چنین تلاش‌هایی در سطح ایالت می‌تواند مقدار زیادی آب جدید به همراه داشته باشد.

همچنین واضح است که بخش کشاورزی کالیفرنیا باید آب کمتری مصرف کند. کشاورزی در حال حاضر 80 درصد از مصرف آب کالیفرنیا را تشکیل می دهد. در سال‌های خشکسالی، مقدار زیادی از آب کشاورزی از زیرزمین پمپاژ می‌شود، عملی که به گفته کارشناسان نمی‌توان آن را ادامه داد. کشاورزان می توانند این مقدار را با کشت محصولات کارآمدتر کاهش دهند – در حال حاضر مقدار زیادی از زمین ما برای کشت محصولات پرآب مانند یونجه و بادام استفاده می شود – اما با این وجود، بخش کشاورزی باید کوچکتر شود. به گفته محققان موسسه سیاست عمومی کالیفرنیا، زمین های کشاورزی باید سقوط کنند – حداقل 500000 هکتار.

گاوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا، از این مسائل پنهان نمانده است. تابستان گذشته او یک طرح بزرگ برای بازیافت بیشتر آب و گسترش ذخیره سازی پیشنهاد کرد. در طوفان های اخیر، او خواستار 200 میلیون دلار بیشتر برای سیل و سایر اقدامات حفاظتی در برابر سیل شد.

اما تنظیم زیرساخت های آبی کالیفرنیا با تغییر الگوهای آب و هوایی نیاز به یک تلاش طولانی مدت و پایدار دارد و به شجاعت سیاسی نیاز دارد. برنامه های نیوسام کشاورزی را به فداکاری های زیادی فرا نمی خواند.

با ادامه سیل در میان خشکسالی، او و دیگر سیاستمداران باید تصمیمات دشواری بگیرند. صحرا برای مدت طولانی دور نگه داشته نخواهد شد.

فرهاد می خواهد با خوانندگان تلفنی چت کنید. اگر مایلید با یک ستون نویس نیویورک تایمز در مورد هر چیزی که در ذهنتان است صحبت کنید، لطفاً این فرم را پر کنید. فرهاد چند خواننده را برای تماس انتخاب می کند.

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تماس با ما