نظر ترامپ باید محاکمه شود عدالت برابر ایجاب می کند.

ممکن است در نهایت دونالد ترامپ متهم شود. سرانجام!

دفتر دادستان منطقه منهتن نشان داده است که اتهامات مربوط به پرداخت‌های پنهانی گزارش شده توسط ترامپ به ستاره فیلم‌های مستهجن استورمی دانیلز، محتمل است.

اما در مورد اینکه آیا این بهترین مورد برای اولین مورد در میان مواردی است که ترامپ احتمالاً در آن متهم می شود یا خیر، قدرت این پرونده در مقایسه با موارد دیگر و پیامدهای تاریخی کیفرخواست رئیس جمهور سابق برای هر چیزی، وجود دارد.

و با توجه به این پیامدها، به نظر می رسد ملاحظات اصلی همیشه اهمیت هر سابقه ای است که توسط پیگرد قانونی رئیس جمهور سابق ایجاد می شود و اهمیت سیاسی گسترده تر – چه آسیبی ممکن است به کشور وارد کند. به نظر من که اغلب از این محاسبات کنار گذاشته می شود، آسیبی است که ترامپ قبلاً انجام داده است و آماده است به آن ادامه دهد.

پیگرد قانونی مشکل نیست. ترامپ خودش است. و هر گونه تظاهر به اینکه ادعاهای غارت جنایتکارانه او نمایشی جانبی برای مخاصمات سیاسی است و بنابراین در سال 2020 در صندوق رای به جای هیئت منصفه رفع شد، خود یک تخلف قضایی است و خسارت غیرقابل محاسبه ای به بار می آورد.

سال گذشته، تقریباً در زمان مجلس جان. الین کامارک، مدیر مؤسس مرکز مدیریت عمومی مؤثر در مؤسسه بروکینگز، کمیته 6 در حال برگزاری جلسات استماع بود: «پیگرد ترامپ یک موضوع ساده برای تعیین اینکه آیا شواهد موجود است یا خیر نیست. این سؤالی است که در موضوع بزرگتر چگونگی احیای و دفاع از دموکراسی آمریکایی نهفته است.»

من آن را اینطور نمی بینم. هر پرونده ای علیه ترامپ باید بر اساس شواهد و این اصل باشد که عدالت کور است. ملاحظات سیاسی، از جمله نمایش مواردی که ممکن است توالی ایده‌آل پرونده‌ها، در سراسر حوزه‌های قضایی و با توجه به اهمیت آن‌ها باشد، تنها به تحریف روند قضایی کمک می‌کند.

سیستم قضایی باید از پیامدها و پیامدهای سیاسی، حتی احتمال عواقب مخرب دور باشد.

به عنوان مثال، آیا کیفرخواست و پیگرد قانونی ترامپ می تواند باعث ایجاد حیرت و احتمالاً ناآرامی شود؟ کاملا. ترامپ سال‌هاست که پیروانش را برای شهادتش آماده کرده و به آنها این ایده را بشارت می‌دهد که هرگونه تحریم او حمله به آنهاست. این انتقال احساسات آزار و اذیت و درد ناشی از قربانی شدن ساخته شده، ابزار روانشناختی کلاسیک یک رهبر فرقه است.

ترامپ از احساساتی که برانگیخته است به عنوان یک تهدید سیاسی علیه کسانی که او را تعقیب می کنند استفاده می کند: در سال 2019، زمانی که او با استیضاح روبرو بود. او در توییتر نوشتبا استناد به نقل قولی از کشیش رابرت جفرس، که در فاکس نیوز ظاهر شده بود و با بی‌احتیاطی گفته بود که اگر ترامپ از قدرت برکنار شود، «شکستگی شبیه جنگ داخلی در این کشور ایجاد می‌شود که این کشور هرگز از آن شفا نخواهد یافت».

سال گذشته، ترامپ در یک برنامه رادیویی محافظه‌کار گفت که اگر او را در رابطه با سوءاستفاده از اسناد طبقه‌بندی‌شده متهم کنند، «فکر می‌کنم شما در این کشور مشکلاتی خواهید داشت که شاید قبلاً هرگز ندیده‌ایم. من فکر نمی کنم مردم ایالات متحده از آن حمایت کنند.

ترامپ بارها و بارها حامیان خود را به این سمت تشویق کرده است: چه در طول رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری 2016، چه در طول رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری 2016، از شرکت کنندگان در راهپیمایی ها خواسته شود تا از دست افرادی که ممکن است روند را مختل کنند، یا به پسران مغرور، در طول مناظره سال 2020، بگوید: عقب بایست و کنار بایست.»

در ژانویه در 6، 2021، او ساعت ها منتظر بود و حمله به ساختمان کنگره را تماشا کرد و در برابر درخواست های مشاوران خود برای جلوگیری از آن مقاومت کرد. وقتی ترامپ در نهایت بیانیه ای داد، شورش را کم اهمیت جلوه داد و با اکراه به آشوبگران گفت که به خانه های خود بروند، اما بدون این که اضافه کند: «ما شما را دوست داریم. تو خیلی خاص هستی.»

ترامپ امپرساریو تحریک است. او از هر تلاشی برای پاسخگویی به او برای تحریک و فعال کردن وفادارانش استفاده خواهد کرد.

این دلیلی برای اجتناب شدید و سریع از تعقیب قانونی او نیست، بلکه دلیلی برای انجام آن است. اگر پیشینه ای ایجاد کنیم که جمع آوری یک تهدید مهم برای جامعه مانعی در برابر اجرای قانون است، این قانون را به سخره می گیرد.

این امر آنچه را که قبلاً یک مشکل همیشگی در سیستم عدالت کیفری بود، تقویت می‌کرد: رفتار نابرابر با ثروتمندان و قدرتمندان، در مقایسه با افراد فقیر و ناتوان.

مجموعه ای از مطالعات بیش از یک دهه پیش در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم نشان داد که افراد با درآمد بالا بیشتر احتمال دارد دروغ بگویند، تقلب کنند و به معنای واقعی کلمه آب نباتی را که قرار است به کودکان بدهند مصرف کنند. محققان فرض کردند که عوامل متعددی می تواند در این امر نقش داشته باشد، از جمله درک کمتر از ریسک، پول فراوان برای مقابله با “هزینه های پایین دستی” رفتار آنها، احساس حق، نگرانی کمتر در مورد آنچه دیگران فکر می کنند و احساس عمومی که طمع خوب است.

در همان زمان، همانطور که جفری ریمن و پل لیتون در کتاب خود با عنوان “ثروتمندان ثروتمندتر می شوند و فقرا به زندان می رسند” می نویسند، “سیستم عدالت کیفری از ابتدا تا انتها مغرضانه است به گونه ای که تضمین می کند که برای همان جنایات احتمال دستگیری، محکومیت و زندانی شدن اعضای طبقات پایین بسیار بیشتر از اعضای طبقات متوسط ​​و بالاست.»

نویسندگان پا را فراتر می گذارند و این نظریه را مطرح می کنند که هدف سیستم عدالت کیفری حتی پیشگیری از وقوع جرم یا تأمین عدالت نیست، بلکه هدف آن «طرح دادن تصویری معتبر از تهدید جرم به عنوان تهدیدی از جانب فقرا به مردم آمریکاست». وقتی به این موضوع فکر می کنید، دیدن اینکه چگونه ترامپ و بسیاری از طرفدارانش تصمیم می گیرند او را فراتر از قانون ببینند، سخت نیست. در واقع، اگر او ثروتمند و قدرتمند نبود، تقریباً مطمئناً مدت ها پیش اتهاماتی مطرح می شد.

محاکمه ترامپ کشور را خراب نمی کند. برعکس، این گامی به سوی اصلاح آن خواهد بود، گامی در جهت زیر سپردن وعده سست «عدالت برابر در قانون».

چشم کشور به این موارد است – چشم همه کسانی که به دلیل تخلفات جزئی نشان داده شده اند، که کتاب را به خاطر جنایاتی که دیگران یا از آنها فرار کرده اند یا به آنها خدمت نکرده اند. آنها نه تنها تماشا می کنند، بلکه عزیزان و جوامعشان نیز همینطور هستند.

آنها نیز آمریکا هستند و آسیب بیشتر به ایمان آنها به کشور باید به اندازه آسیب رساندن به ایمان هر بخش دیگر از بدنه سیاسی ما اهمیت داشته باشد.

برای احیای عدالت آمریکا، ترامپ باید محاکمه شود.

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliancesdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاه
تماس با ما