همگرایی درگیری ها، کووید و بحران های اقلیمی، اهداف جهانی را به خطر می اندازد |

گزارش اهداف توسعه پایدار 2022 نشان می‌دهد که همگرایی افزایش جنگ، ادامه همه‌گیری کووید-۱۹ و بحران آب و هوایی درازمدت، می‌تواند ۷۵ تا ۹۵ میلیون نفر را در سال جاری به فقر شدید بکشاند – در مقایسه با پیش‌بینی‌های قبل از همه‌گیری – و طرح توسعه SDG را به خطر بیندازد. برای جوامعی تاب آورتر، صلح آمیزتر و برابرتر.

لیو ژنمین، رئیس امور اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد (DESA) گفت: «نقشه راه تعیین شده در اهداف توسعه پایدار واضح است.»همانطور که تاثیر بحران‌ها در صورت مرتبط شدن با یکدیگر تشدید می‌شود، راه‌حل‌ها نیز تشدید می‌شوند“.

کووید-۱۹

همه‌گیری تلاش کشورها برای دستیابی به اهداف بلندپروازانه جهانی را تعمیم داده است – و تأثیر آن هنوز تمام نشده است.

مرگ و میر مستقیم و غیرمستقیم ناشی از ویروس کرونا تا پایان سال گذشته به 15 میلیون نفر رسیددر این گزارش آمده است که بیش از چهار سال پیشرفت در کاهش فقر و همچنین مختل کردن شدید خدمات ضروری بهداشتی و از بین بردن پیشرفت‌های سخت به دست آمده در SDG 3 را از بین می‌برد.

بیشتر، از سال 2020، برخی 147 میلیون دانش آموز بیش از نیمی از آموزش حضوری خود را از دست داده اند.

شرایط اضطراری آب و هوا

جهان در آستانه یک فاجعه آب و هوایی است که در آن میلیاردها نفر از عواقب گرمای جهانی و آب و هوای شدید رنج می برند.

انتشار CO2 مرتبط با انرژی در سال گذشته شش درصد افزایش یافت، به بالاترین سطح خود می رسند و کاهش های مربوط به همه گیری را کاملاً از بین می برند.

برای جلوگیری از بدترین اثرات تغییرات آب و هوایی، انتشار گازهای گلخانه ای جهانی باید قبل از سال 2025 به اوج خود برسد و سپس تا سال 2030 به میزان 43 درصد کاهش می یابد و تا سال 2050 به صفر خالص می رسد.

در عوض، بر اساس تعهدات داوطلبانه ملی فعلی (NDCs) نسبت به اقدام اقلیمی، انتشار گازهای گلخانه ای قرار است در دهه آینده نزدیک به 14 درصد افزایش یابد.

و امسال، تخمین زده می شود که 17 میلیون تن پلاستیک وارد اقیانوس شده است که انتظار می رود تا سال 2040 دو یا سه برابر شود.

پیامدهای اوکراین

در همین حال، جنگ اوکراین یکی از بزرگترین بحران‌های پناهندگی دوران مدرن را ایجاد می‌کندبر اساس این گزارش.

تا ماه می، بیش از 100 میلیون نفر به اجبار از خانه های خود آواره شده اند. حدود 11.5 میلیون نفر تنها در اوکراین.

و این بحران باعث افزایش سرسام آور قیمت مواد غذایی، سوخت و کود شده، زنجیره تامین و تجارت جهانی را مختل کرده، بازارهای مالی را متلاطم کرده و امنیت غذایی و جریان کمک‌های جهانی را تهدید کرده است.


میلیون ها نفر در بنگلادش تحت تاثیر شوک های آب و هوایی مانند سیل قرار گرفته اند.

WFP/سید آصف محمود

میلیون ها نفر در بنگلادش تحت تاثیر شوک های آب و هوایی مانند سیل قرار گرفته اند.

آسیب پذیرترین

در عین حال، آسیب‌پذیرترین کشورها و جمعیت‌ها به طور نامتناسبی تحت تأثیر قرار می‌گیرند – از جمله زنانی که شغل خود را از دست داده‌اند و بار کار بیشتری در خانه به دوش کشیده شده‌اند.

و همه گیر شده است باعث افزایش خشونت علیه زنان و دختران شد.

کشورهای کمتر توسعه یافته با رشد اقتصادی ضعیف، تورم، اختلالات عمده در زنجیره تامین و بدهی های ناپایدار دست و پنجه نرم می کنند و فرصت های شغلی کمتری را برای جوانان و افزایش کار کودکان و ازدواج کودکان به دنبال دارد.

در کشورهای کم درآمد، این گزارش نشان می دهد که نسبت کل بدهی عمومی – و تضمین شده عمومی – به صادرات از میانگین 3.1 درصد در سال 2011 به 8.8 درصد در سال 2020 افزایش یافته است.

نقشه راه را دنبال کنید

در این گزارش آمده است که جهان اکنون باید تصمیم بگیرد که به تعهدات خود برای کمک به آسیب پذیرترین قشرها و نجات اهداف توسعه پایدار برای پیشرفت معنادار تا سال 2030 عمل کند.

این سند از کشورها می‌خواهد که قوی‌تر از بحران بیرون بیایند و برای چالش‌های ناشناخته پیش رو، که باید شامل داده‌های مالی و زیرساخت‌های اطلاعاتی به عنوان اولویت برای دولت‌های ملی و جامعه بین‌المللی باشد، آماده‌تر شوند.

وی یادآور شد: زمانی که ما برای تقویت سیستم‌های حفاظت اجتماعی، بهبود خدمات عمومی و سرمایه‌گذاری در انرژی‌های پاک اقدام می‌کنیم، به عنوان مثال، به علل ریشه‌ای افزایش نابرابری، تخریب محیط‌زیست و تغییرات آب و هوایی می‌پردازیم. لیو.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

پاربرگ سایت

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهاندانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorial