وزیر امور خارجه به سازمان ملل گفت که هائیتی برای سرکوب خشونت باندها و کاهش تنش های سیاسی به حمایت قوی نیاز دارد.

“[We are] مواجهه با یک بحران اجتماعی-سیاسی و اقتصادی چند وجهی که با ناامنی تشدید می شود. جنئوس، در جلسه بعد از ظهر مناظره سالانه در سطح عالی مجمع عمومی گفت که از طرف آریل هنری، نخست وزیر هائیتی، که تصمیم گرفت به دلیل وضعیت نگران کننده فزاینده در این شهرستان بماند، بیانیه ای ارائه می کند.

به سرعت نظم عمومی را بازیابی کنید

با گسترش خشونت‌های گروهی و عمیق‌تر شدن بحران سیاسی، “هائیتی خود را بر سر دوراهی دشوار اما تعیین‌کننده برای آینده خود می‌بیند… این معضل تنها با حمایت موثر شرکای ما قابل حل است.” تحت تهدید دموکراسی، اولین دستور کاری او «بازگرداندن امنیت و نظم عمومی بدون تأخیر» خواهد بود.

در مرحله بعد، او به دنبال آن است که در اسرع وقت به یک اجماع گسترده در مورد توافق سیاسی بین حداکثر بخش ها برای دستیابی به حکومت مسالمت آمیز دست یابد. به دنبال آن تلاش‌هایی برای ایجاد فضایی مساعد برای برگزاری سریع انتخابات عمومی برای بازگرداندن قدرت آزادانه مردم هائیتی و احیای نهادهای دموکراتیک انجام خواهد شد. و اتخاذ تدابیری برای پاسخگویی به مسائل اقتصادی و اجتماعی.

باندهای خشن جامعه هائیتی را “مسموم” می کنند

در مورد امنیت و بازگرداندن نظم عمومی، او فعالیت های باندها را محکوم کرد که “یک جو مخرب ایجاد کرده اند که زندگی روزمره مردم هائیتی را مسموم می کند.” علاوه بر این، درگیری میان باندهای رقیب، تلفات زیادی برجای گذاشته و بسیاری از مردم را مجبور به ترک خانه های خود کرده تا از وحشت این قانون شکنان در امان بمانند.

به این ترتیب، نخست وزیر هنری، در سمت خود به عنوان رئیس شورای عالی پلیس ملی، با تقویت ظرفیت های عملیاتی و بهبود شرایط کاری، اقداماتی را برای کارآمدتر کردن نیروها و آمادگی بیشتر برای مبارزه با ناامنی و فعالیت باندی انجام داده بود.

تشدید عملیات به نتایج خوبی دست یافته است که باعث کاهش سوء استفاده باندهای مسلح به ویژه در کلان شهرها شده است. با این حال، کارهای زیادی برای پایان دادن به این معضل باقی مانده است.» در این زمینه، وی خاطرنشان کرد که برخی از این تلاش ها به دلیل تحویل آهسته خودروهای زرهی و تجهیزاتی که نیروی پلیس فاقد آن بود، با مشکل مواجه شد.

انتخابات “به محض فراهم شدن شرایط”

در جبهه سیاسی، او گفت که علیرغم اختلافات بین بازیگران مختلف، نخست وزیر هنری به تشویق گفت وگو ادامه داد. ابتکاراتی که شامل اجزای مختلف جامعه هائیتی است، از جمله احیای نهادهای دموکراتیک کاملاً عملیاتی از طریق انتخابات آزاد، شفاف و فراگیر و همچنین اصلاح قانون اساسی در حال انجام است.

وی ادامه داد که در حالی که هائیتی به رسمیت شناخته است که تظاهرات مسالمت آمیز یک حق قانونی است، اما غارت، اقدامات خرابکارانه و حملات انجام شده علیه کلیساها، مدارس، دانشگاه ها و بیمارستان ها و غیره در اعتراضات اخیر را محکوم خواهد کرد.

در نهایت، به قول نخست وزیر هنری، او گفت: «بر خلاف آنچه برخی از مخالفان من می گویند، من تمایلی به ماندن در قدرت بیش از حد لازم ندارم.» دغدغه اصلی او بازگشت به قانون اساسی و سپردن اداره امور کشور به منتخبان منتخب آزادانه مردم بود. از این رو، او در پی یافتن یک توافق سیاسی برای سازماندهی انتخابات ریاست جمهوری، قانونگذاری و محلی “به محض فراهم شدن شرایط” بود.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

پاربرگ سایت

Digital currencyبهترین مشاور کنکورخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهاندانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesdigital currency tutorial