پاسخ زلزله ترکیه و سوریه ادامه دارد و تهدید امنیت غذایی در حال افزایش است

ینس لرکه، سخنگوی OCHA، به خبرنگاران در ژنو گفت که مرحله فعلی هنوز ادامه دارد.یک وضعیت اضطراری بشردوستانه که در آن نگاه می کنیم، “بازماندگان به چه چیزی نیاز دارند؟ چگونه می توانیم از کسانی که از این زلزله ویرانگر جان سالم به در برده اند حمایت کنیم؟»

کمک به میلیون ها نیازمند

در ترکیه، جایی که بیش از نه میلیون نفر به طور مستقیم تحت تأثیر قرار گرفته اند، سازمان ملل متحد و شرکا از واکنش تحت رهبری دولت حمایت کرده اند و حدود چهار میلیون نفر را با وسایل اولیه خانگی و تقریباً سه میلیون نفر را با کمک های غذایی دریافت کرده اند.

بیشتر از 700000 نفر با سرپناه و فضای زندگی حمایت شده اندمانند چادر، “واحدهای مسکن امدادی” ویژه، ابزار تعمیر و برزنت.

سازمان ملل متحد نیز از وزارت بهداشت حمایت کرده است 4.6 میلیون دوز واکسن، کلینیک های سیار سلامت و داروها.

کمپ های آوارگان در سوریه جاری شد

در سوریه، جایی که برخی 8.8 میلیون نفر در اثر زلزله آسیب دیده اندبارش شدید باران در شمال غرب باعث سختی بیشتر خانواده های آواره شده، کمپ های سیل زده و هزاران چادر را ویران می کند. حداقل 50 محل آوارگی زیر آب رفته است.

سازمان ملل متحد و شرکایش سرپناه اضطراری، غذا، آب، بهداشت و وسایل بهداشتی را فراهم کرده اند. OCHA گزارش می دهد که بیش از صد مدرسه در استان های به شدت آسیب دیده حلب، لاذقیه و حماه هنوز به عنوان پناهگاه جمعی مورد استفاده قرار می گیرند.

یک پنجم تولید مواد غذایی از دست رفت

در همین حال، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) روز جمعه اعلام کرد که بیش از 20 درصد از تولید مواد غذایی ترکیه آسیب دیده است در اثر زلزله که 11 استان مهم کشاورزی را تحت تاثیر قرار داد.

منطقه زلزله زده به عنوان «هلال حاصلخیز» ترکیه شناخته می شود و تقریباً 15 درصد از درآمد کشاورزی این کشور را تشکیل می دهد. بیش از یک سوم مردم در مناطق آسیب دیده برای امرار معاش خود به کشاورزی متکی هستند و اکنون برای گذران زندگی با مشکل مواجه هستند.

صرفه جویی در برداشت بعدی

فائو کمک های نقدی به کشاورزان ارائه کرده و به آنها در بازسازی مزارع خود کمک کرده است. اما ضرب‌الاجل‌های حیاتی برای تضمین محصولات آتی نزدیک است و آژانس می‌گوید کمبود کود، حفظ تولید مواد غذایی را دشوار می‌کند.

“مهلت فصل کاشت نزدیک است. ما باید با تهیه کود و بذر به سرعت از کشاورزان خود حمایت کنیمویورل گوتو، هماهنگ کننده زیرمنطقه ای فائو برای آسیای مرکزی و نماینده در ترکیه، گفت. “این تنها شانس ماست برای حفظ سطح تولید محصول در سال جاری.»

این آژانس تاکید کرد که برای “جلوگیری از بحران دسترسی و دسترسی به غذای ملی” در ترکیه و کاهش “بالا رفتن” قیمت مواد غذایی به حمایت فوری نیاز است.

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorial