چرا کی پاپ بر هفته مد حاکم است؟

نوشته شده توسط رابرت ویلیامز

این مقاله در اصل توسط The Business of Fashion، شریک تحریریه CNN Style منتشر شده است.
خارج از نمایش لباس مردانه پرادا در میلان در اوایل این ماه، خیابان مملو از طرفدارانی بود که فریاد می زدند، که به نظر می رسید اکثر آنها برای گروه پاپ کره ای Enhypen شرکت کرده بودند که در این مراسم شرکت کردند. مریدان گاه به آهنگ سر می زدند و آهنگ های گروه پسر را صدا می کردند.

“این بچه های ایتالیایی در واقع دارند کره ای یاد می گیرند!” برایان یامبائو سردبیر مجله Perfect گفت که بعد از نمایش سوار ماشین شد.

چند سال پیش، چنین منظره‌ای نادر بود: بیشتر نمایش‌ها فقط گروه‌های کوچکی از طرفداران را جذب می‌کردند تا افراد مشهور را ببینند. اما از آنجایی که موسیقی پاپ کره جنوبی به طور فزاینده ای به یک وسواس جهانی تبدیل می شود، و با امضای قراردادهای مگابرند لوکس بیشتر و بیشتر با ستارگان برجسته آن، پیروان جوان متعصب گروه های کی پاپ به یک نقطه ثابت تبدیل شده اند.

این پدیده هیچ نشانه ای از کند شدن ندارد: در هفته گذشته حضور ستاره های کره ای به تنهایی از جمله Kai از EXO در گوچی، Enhypen در پرادا و J-Hope (از سوپرگروه BTS) در Louis Vuitton به روشن شدن رسانه های اجتماعی با محتوای هفته مد مردانه کمک کرده است. . دوشنبه، دیور اعلام کرد که با جیمین عضو BTS – که قرار است جمعه در برنامه آن شرکت کند – همکاری امضا کرده است، در حالی که والنتینو قراردادی را با خواننده رپ گروه، سوگا، محکم کرد. (BTS به صورت گروهی در حال حاضر به دلیل خدمت سربازی اعضا در وقفه است).
به گفته منابع نزدیک به این برند و گروه، حتی خانه‌ی معروف «ثروت مخفیانه» Bottega Veneta در حال حاضر در حال مذاکره برای بستن قرارداد لباس مردانه با یکی از اعضای BTS است. و در طول فصل‌های اخیر لباس‌های زنانه، اعضای بلک پینک، لیزا (سفیر سلین)، جیسو (در دیور) و جنی (در شنل) تعداد زیادی از طرفداران را به خود جذب کرده‌اند و در عین حال سر و صدای ارزشمندی در فضای مجازی ایجاد کرده‌اند.
جیسو با پوشیدن دیور در هفته مد پاریس در 27 سپتامبر 2022 در پاریس، فرانسه.

جیسو با پوشیدن دیور در هفته مد پاریس در 27 سپتامبر 2022 در پاریس، فرانسه. اعتبار: جرمی مولر/گتی ایماژ

ظهور سوپرگروه‌های کی‌پاپ – که نفوذ آن‌ها در دهه ۲۰۱۰ آسیا را در بر گرفت و در اروپا و آمریکا آتش گرفت – با رویدادهای فرهنگی کره‌ای در رسانه‌های دیگر، مانند فیلم‌های پرطرفدار Squid Game و فیلم‌های موفقی مانند «انگل» و «میناری» همزمان شده است. ” مخاطبان استعدادهای کره‌ای که مدت‌ها توسط برندها به دلیل سطح تقریباً متعصبانه مشارکت در رسانه‌های اجتماعی دنبال‌کنندگانشان مورد توجه قرار می‌گرفت، در سال‌های اخیر در داخل و خارج از کشور رشد کرده است.

آلیسون برینگه، مدیر ارشد بازاریابی در شرکت مشاوره مد Launchmetrics، گفت: «ما در این نقطه اوج قرار داریم که نفوذ کره‌ها در کانون نشاط فرهنگی است. “برندها به دنبال راه هایی برای فعال شدن در سطح جهانی هستند و استعدادهای کره ای این را ارائه می دهند.”

بر اساس گزارش Launchmetrics، استعدادهای کره جنوبی به مهمترین صداهای سلبریتی برای قرار گرفتن در معرض رسانه ها در طول هفته مد تبدیل شده اند، به طوری که پست های رسانه های اجتماعی توسط یا در مورد آنها 41 درصد از سر و صدای افراد مشهور و اینفلوئنسرها را برای فصل لباس زنانه پاییز و زمستان 2021 میلان ایجاد می کند. . . طبق برآورد آژانس مد Karla Otto و مشاور بازاریابی Lefty، این سهم ممکن است در هفته مد مردان میلان اخیر به 50 درصد افزایش یافته باشد.

تأثیر ستاره‌های کره‌ای در فضای آنلاین حتی می‌تواند از شناخته‌شده‌ترین استعدادهای غربی با دانش دیجیتال هم فراتر رود: به عنوان مثال، همکاری بین کیم کارداشیان و دولچه و گابانا، که ستاره تلویزیون‌های واقعیت و مگا اینفلوئنسر به «تدبیر» و استایل کمک کردند. بر اساس گزارش Launchmetrics، نمایشگاه سپتامبر 2022 این برند، که سرفصل ها و بازدید آنلاین را به خود اختصاص داد، ارزشی معادل 4.6 میلیون دلار دارد. جیسو، ستاره بلک‌پینک، در همان فصل برای نمایش دیور در پاریس سر و صدایی به ارزش 7 میلیون دلار ایجاد کرد، البته بیشتر فقط با حضور در آن.

از کره جنوبی تا دنیا

سال گذشته، کره جنوبی نقطه درخشانی برای برندهای لوکس در میان بازارهای آسیایی بود، زیرا فروش به رکوردی رسید. گزارش اخیر مورگان استنلی نشان داد که بازار در مقایسه با سطوح قبل از همه‌گیری سال 2019 تقریباً 40 درصد رشد کرده است. اتباع کره جنوبی اکنون بزرگترین خرج کننده کالاهای لوکس در جهان هستند و “برای تعدادی از برندهای پیشرو مانند پرادا، مونکلر، بوتگا ونتا یا باربری، ما معتقدیم که اتباع کره اکنون 10 درصد یا بیشتر از کل خرده فروشی خود را به خود اختصاص می دهند. ادوارد اوبین، تحلیلگر نوشت: فروش.

اما سرعت فزاینده مشارکت لوکس با استعدادهای کره ای به تنهایی ناشی از اهمیت فزاینده آنها از بازار خانگی این ستاره نیست.

در چین، سوپرگروه‌های کی‌پاپ به قدری معروف هستند که دولت چین به دنبال رفتار «غیرمنطقی» اعضای کلاب‌های کی‌پاپ است، مانند خرید نسخه‌های زیادی از یک آلبوم برای فروش آب برای یکی از محبوب‌ترین‌ها. عمل کنید کنسرت های کی پاپ نیز در بازار کوچک، اما با رشد سریع آسیای جنوب شرقی بسیار محبوب هستند. به طور کلی، مشتریان آسیایی – و ستارگانی که به احتمال زیاد به آنها دسترسی پیدا می کنند – احتمالاً امسال در کانون توجه باقی خواهند ماند زیرا انتظار می رود رشد در ایالات متحده و اروپا به شدت کاهش یابد، که از زمان پایان همه گیری به صنعت لوکس دامن زده است.

گروه پسر ENHYPEN در حال اجرا در میدان آبی در 26 آوریل 2021 در سئول، کره جنوبی.

گروه پسر ENHYPEN در حال اجرا در میدان آبی در 26 آوریل 2021 در سئول، کره جنوبی. اعتبار: The Chosunilbo JNS/ImaZinS Editorial/ImaZins/Getty Images

فراتر از دسترس

جذابیت ستارگان کی پاپ فراتر از دسترس آنهاست: نوازندگان به شدت توسط سیستم سختگیرانه ای از استودیوها آموزش دیده و تحت نظارت دقیق قرار می گیرند که تصاویر آنها را می سازند، کنترل می کنند و به شدت از آنها محافظت می کنند. این بدان معناست که آنها کمترین خطر شهرت را برای برندهایی که با آنها کار می کنند دارند.

به گفته مدیران مد درگیر در موج اخیر همکاری های کی-پاپ، معاملات با این ستارگان نیز به دلیل تأثیر “تجویزی” بیشتری که در بین مخاطبان خود دارند، سرمایه گذاری خوبی تلقی می شود. بسیاری از هنرمندان غربی نسبت به توصیه صریح برندها یا محصولات به طرفداران خجالتی کمتری دارند. به نوبه خود، طرفداران آنها اغلب خرید محصولاتی را که ستاره ها تأیید می کنند، راهی برای نشان دادن عشق به کارهای مورد علاقه می دانند.

کای و فرانسوا هانری پینو در نمایشگاه گوچی در هفته مد مردان میلان در 13 ژانویه 2023 در میلان ایتالیا دیده می شوند.

کای و فرانسوا هانری پینو در نمایشگاه گوچی در هفته مد مردان میلان در 13 ژانویه 2023 در میلان ایتالیا دیده می شوند. اعتبار: دانیله ونچرلی / گتی ایماژ

با این حال، منابع صنعتی می گویند که این معاملات فقط برای افزایش فروش نیست. ستارگان کی‌پاپ اغلب لباس‌هایی رسا هستند و می‌خواهند مد را به عنوان راهی برای متمایز کردن خود در سوپرگروه‌های مربوطه آزمایش کنند. این باعث می شود آنها شرکای هیجان انگیزی برای برندها و طراحانی باشند که می خواهند لحظات به یاد ماندنی و هیجان انگیز مد را خلق کنند.

یکی از سخنگویان والنتینو گفت، سوگا “عمیقاً مد را درک می کند” و امسال به “الهام بخش و نقطه شروع” طراح پیرپائولو پیچیولی تبدیل شده است.

در هفته مد، به نظر می رسد برندها خوشحال هستند که آتش متعصبان محلی کی پاپ را که در رویدادهایشان شرکت می کنند، دامن بزنند. دیور حتی پنجشنبه گذشته بیانیه‌ای ارسال کرد که تایید کرد جیمین در باند لباس مردانه آینده‌اش شرکت خواهد کرد. این برند گفت: این نمایش “فرصتی برای جشن گرفتن رابطه دیور با عضو نماد پاپ قرن بیست و یکم BTS است.”

داستان های بیشتر از تجارت مد اینجا.

عنوان تصویر برتر: ENHYPEN در نمایشگاه مد لباس مردانه پرادا در 15 ژانویه 2023 در میلان، ایتالیا شرکت کرد. (عکس از Jacopo M. Raule/Getty Images برای پرادا)

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channelدانشگاه