کلید همکاری برای عبور از بحران آب و هوا، نابرابری فزاینده، چالش فناوری جدید گوترش

آنتونیو گوترش در شورای سازمان همکاری شانگهای (SCO)، بزرگترین نهاد امنیتی منطقه‌ای جهان از نظر وسعت و جمعیت که در حال حاضر شامل چین، هند، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه، پاکستان، تاجیکستان، ازبکستان و عضو جدید ایران است، سخنرانی کرد.

سازمان ملل از سال 2010 با سازمان همکاری شانگهای آسیایی که با چندین آژانس سازمان ملل متحد نیز همکاری می کند، قرارداد همکاری امضا کرده است. امسال این اجلاس از طریق ویدئو کنفرانس توسط هند برگزار می شود.

اوکراین، عامل کووید

دبیرکل سازمان ملل متحد به کشورهای عضو گفت که اختلافات فزاینده با واکنش‌های مختلف ملی و منطقی به بحران‌های جهانی، تفاوت‌ها بر سر تهدیدات امنیتی، پیامدهای کووید و کووید تشدید شده است. حمله روسیه به اوکراین.

اما چالش های جهانی امروز، از بحران آب و هوا گرفته تا نابرابری فزاینده و حاکمیت فناوری جدید، تنها از طریق گفتگو و همکاری قابل حل است. و تنها راهی که می تواند اتفاق بیفتد با هم بودن است

راه حل های مورد نیاز در سه جبهه

او گفت که سه حوزه اصلی وجود دارد که او معتقد استما می توانیم و باید به دنبال راه حل باشیم و متحد شویم.

اول، بحران آب و هوا. تا زمانی که بشریت با هم عمل نکند، ما به سمت فاجعه پیش می رویم. ما باید با هم متحد شویم – و سرعت را افزایش دهیم.» او گفت.

او به او استناد کرد پیمان همبستگی آب و هوا با هدف تولیدکنندگان بزرگ کربن و کشورهای در حال توسعه، حمایت از اقتصادهای نوظهور.

وی تاکید کرد: اقدام اقلیمی جنگ زندگی ماست و اعضای سازمان همکاری شانگهای نقش مهمی را ایفا می کنند.

هوش مصنوعی را بررسی می کند

در مرحله بعد، او گفت که باید راه حل هایی ارائه شود، زیرا جهان “کاملاً ناآماده” به عصر فناوری جدید می خوابد.

هوش مصنوعی (AI)، سلاح‌های خودمختار و مهندسی زیستی سه حوزه‌ای هستند که توانایی‌های ما برای توسعه و تنظیم ایمن صنعت و شرکت‌های پیشگام در آن «بسیار عقب‌تر است».

او برای کمک به ایجاد اجماع بین المللی در مورد قوانین، به پیشنهاد سازمان ملل استناد کرد قرارداد جهانی دیجیتال برای گرد هم آوردن دولت ها، سازمان های منطقه ای، بخش خصوصی و جامعه مدنی.

گفت جدید گروه مشاور عالی سازمان ملل در زمینه هوش مصنوعی ایجاد خواهد شد.

وی افزود: “من برای هر گونه ابتکار کشورهای عضو برای ایجاد یک آژانس بین المللی برای هوش مصنوعی آماده هستم.” اعضای سازمان همکاری شانگهای در بسیاری از این زمینه ها رهبران جهانی هستند و ما روی مشارکت و حمایت شما حساب می کنیم.

“کاهش بی عدالتی”

ثالثاً، او بار دیگر بر شکست اعتماد در داخل و بین کشورها تاکید کرد که باعث افزایش نابرابری شد. همه‌گیری تنها آن را گسترش داد، در حالی که اقتصادهای در حال توسعه را با بدهی‌ها و پرداخت‌های سود بیش از حد غوطه‌ور کرد، پول‌هایی را که می‌توانست برای اقدامات اقلیمی و توسعه پایدار صرف شود، بلعید.

راه حل جهانی شدن ناعادلانه کاهش جهانی شدن نیست. برای کاهش بی عدالتی است.

او از کشورها خواست تا برای جهانی سازی عادلانه، عدالت آب و هوا و اصلاحات مالی جهانی که عدالت و تعادل را برای نهادهای برتون وودز و شورای امنیت به ارمغان می آورد، تلاش کنند.

ما فراخوان می دهیم اصلاحات عمیق برای اینکه چارچوب های جهانی معرف بیشتر اقتصادهای در حال توسعه و نوظهور شوندو بیشتر به نیازهای آنها پاسخ می دهد. و من همچنین برای یک فوری تماس می‌گیرم محرک SDG برای افزایش نقدینگی، کاهش بار بدهی ناشی از درگیری‌های در حال توسعه، و اجرای دستور کار 2030».

او گفت که در سطح ملی، تمرکز قوی بر حمایت اجتماعی و مشاغل ضروری است. او افزود که یک قرارداد اجتماعی جدید باید مبتنی بر احترام به “همه حقوق بشر” باشد.

افغانستان و حقوق بشر

او گفت که سازمان همکاری شانگهای برای پیشبرد صلح و امنیت در اوراسیا و مقابله با افراط گرایی خشونت آمیز و تروریسم جایگاه خوبی دارد.

وی از تعهد همسایگان افغانستان به یک افغانستان صلح آمیز و متحد استقبال کرد.با یک دولت فراگیر مبتنی بر پایهپس از تسلط طالبان در سال 2021، که کشور را به حکمرانی مذهبی برمی‌گرداند و حقوق زنان را کاملاً تضعیف می‌کند.

او گفت که افغان ها به «دولتی نیاز دارند که اراده کند از حقوق همه مردم، به ویژه زنان و دختران، محافظت کندو از تبدیل شدن کشور به مرکز تروریسم و ​​افراط گرایی خشونت آمیز جلوگیری کند.»

آقای. گوترش از تعهد سازمان همکاری شانگهای به تعمیق همکاری با سازمان ملل استقبال کرد و خواستار “تعامل قوی” کشورها قبل از اجلاس سران SDG، اجلاس جاه طلبی اقلیمی و نشست برنامه ریزی شده او در آینده در سال آینده شد.

بیایید برای راه‌حل‌های جهانی که صلح و امنیت، توسعه پایدار و حقوق بشر برای همه را پیش می‌برد، با هم کار کنیم.»

Ainsley Murphy

بشارت دهنده آبجو Wannabe. نویسنده فداکار جنرال الکل نینجا. دانشجو. متخصص زامبی خالق مستقل متعصب سفر

تماس با ما