COVID 19 WHO اهمیت حیاتی توالی های اشتراک گذاری ویروس را برجسته می کند

از زمان اوج موج Omicron، تعداد دنباله هایی که به اشتراک گذاشته شده اند، بوده است بیش از 90 درصد کاهش یافته استتدروس آدهانوم گبریسوس در آخرین نشست خبری خود گفت، و تعداد کشورهایی که دنباله‌ها را به اشتراک می‌گذارند یک سوم کاهش یافته است.

رئیس سازمان جهانی بهداشت یادآور شد که اولین توالی SARS-CoV-2، ویروسی که باعث COVID-19 می‌شود، سه سال پیش با جهان به اشتراک گذاشته شد که امکان ساخت آزمایش‌ها و واکسن‌هایی علیه این بیماری را فراهم کرد.

ما از همه کشورهایی که اکنون انتقال شدید را تجربه می کنند، می خواهیم افزایش توالی، و به آن توالی ها را به اشتراک بگذاریداو گفت.

کارشناسان نوع جدید را ارزیابی می کنند

یک گروه مشاوره سازمان جهانی بهداشت ارزیابی از نوع جدید Omicron XBB.1.5 را منتشر کرده است که برای اولین بار در اکتبر گذشته ظاهر شد.

سکانس هایی از 38 کشور گزارش شده است، البته عمدتاً از ایالات متحده.

بر اساس ویژگی‌های ژنتیکی و تخمین‌های نرخ رشد اولیه، XBB.1.5 ممکن است به افزایش در بروز کمک کند“گروه مشاوره فنی در مورد تکامل ویروس (TAG-VE) گفت.

“تا به امروز، اعتماد کلی به ارزیابی پایین است، زیرا برآوردهای مزیت رشد تنها از یک کشور، ایالات متحده آمریکا است.”

نرخ مرگ و میر غیر قابل قبول

تدروس نیز این موضوع را تایید کرد اهمیت تست، که هم برای ردیابی انواع و هم برای اطمینان از دریافت مراقبت کافی از افراد در معرض خطر بسیار مهم است.

از فوریه 2022، تعداد مرگ و میرهای COVID-19 گزارش شده در هر هفته نزدیک به 90 درصد کاهش یافته است، اما از اواسط سپتامبر بین 10000 تا 14000 در نوسان بوده است.

“جهان نمی تواند این تعداد مرگ و میر را بپذیرد زمانی که ما ابزارهای لازم برای جلوگیری از آنها را داریم.»

وی افزود: هفته گذشته 11500 نفر در سراسر جهان بر اثر کووید-19 جان خود را از دست دادند، اما «با توجه به گزارش ناچیز مرگ‌ومیرهای مرتبط با کووید-19 در چین، این تعداد تقریباً به طور قطع دست‌کم‌گرفته است».

همچنین از کشورها خواسته می‌شود اطلاعات بهتری در مورد افرادی که در اثر این بیماری جان خود را از دست می‌دهند، ارائه دهند. در حال حاضر، تنها 53 کشور از 194 کشور داده‌هایی را ارائه می‌دهند که بر اساس سن و جنس تفکیک شده‌اند.

اکثر مرگ و میرها در میان گروه های در معرض خطر هستند، به طوری که افراد 65 سال و بالاتر تقریبا 90 درصد از کل مرگ و میرهای گزارش شده در شش ماه آخر سال 2022 را تشکیل می دهند.

مادری در شهر رقه، سوریه، برای کودکانی که از اسهال رنج می برند، دارو جمع آوری می کند و همچنین دستورالعمل هایی درباره نحوه استریل کردن آب برای محافظت در برابر وبا دریافت می کند.

© یونیسف/دلیل سلیمان

مادری در شهر رقه، سوریه، برای کودکانی که از اسهال رنج می برند، دارو جمع آوری می کند و همچنین دستورالعمل هایی درباره نحوه استریل کردن آب برای محافظت در برابر وبا دریافت می کند.

شیوع گسترده وبا

تدروس جلسه توجیهی را با جشن پایان اپیدمی ابولا در اوگاندا آغاز کرد.

وی همچنین از تصویب این هفته قطعنامه شورای امنیت برای تمدید ارسال کمک های مرزی به شمال غرب سوریه از ترکیه برای شش ماه دیگر استقبال کرد.

سوریه، هائیتی و مالاوی از جمله 31 کشوری هستند که با شیوع ویرانگر وبا دست و پنجه نرم می کنند. گسترده تر و کشنده تر از حد معمول است.

رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت: «در حالی که قبلاً شیوع گسترده وبا داشته‌ایم، چنین تعداد زیادی از شیوع همزمان را ندیده‌ایم».

وجه مشترک بسیاری از این همه گیری ها این است رویدادهای مرتبط با آب و هوامانند طوفان، سیل و خشکسالی.»

تعامل چین ادامه دارد

WHO به درخواست اطلاعات بیشتر از چین در مورد افزایش مداوم COVID-19 ادامه می دهد.

آژانس ملل متحد در حال کار با مقامات برای پر کردن شکاف های مهم، از جمله درک پویایی گذار، کاهش افزایش یا کاهش بستری شدن در بیمارستان، تعیین توالی ویروس، و تفاوت در میزان مرگ و میر بین مناطق شهری و روستایی است.

WHO هنوز معتقد است که مرگ و میرها به شدت از چین گزارش نشده است، و این در رابطه با تعاریفی است که استفاده می‌شود، بلکه با نیاز پزشکان و کسانی که در سیستم بهداشت عمومی گزارش می‌دهند تشویق شوند تا این موارد را گزارش کنند و دلسرد نشوند.» گفت دکتر مایک رایان، مدیر اجرایی

وی همچنین از تلاش‌های چین قدردانی کرد و به اقداماتی مانند گسترش تخت‌های تعیین‌شده در بخش‌های مراقبت‌های ویژه و اولویت‌بندی استفاده از داروهای ضد ویروسی در مراحل اولیه بیماری اشاره کرد.

همچنین تغییری در تعریف از پنومونی کووید به عنوان بیماری گزارش‌دهنده، به عفونت کووید به‌عنوان مبنای اصلی گزارش‌دهی بیماری وجود دارد، و ما امیدواریم که گزارش‌دهی بیشتر – و گزارش بیشتر به WHO از وضعیت واقعی در مورد بیماری را تشویق کند. زمین در چین، گفت: دکتر. رایان

بار طولانی کووید

در همین حال، هنوز تحقیقات بیشتری برای درک بهتر بار شرایط پس از COVID-19 بر سلامت انسان در سطح جهان مورد نیاز است.

اگرچه بسیاری از افراد از این بیماری بهبود می یابند، برخی از بیماران علائم دائمی در بسیاری از اندام های مختلف بدن و در مدت زمان طولانی دارند که جای خود را به این بیماری می دهد که معمولاً به عنوان “کووید طولانی” شناخته می شود.

کارشناسان از سراسر WHO با همتایان خود در سراسر جهان در انواع مختلف مدیریت بالینی مراقبت های قلبی، سلامت مغز و سلامت تنفسی کار می کنند.

“چیزی که ما هدف آن هستیم اطمینان از وجود آن است تشخیص وضعیت پس از COVID-19، که در آن می توان این را توصیف و تحلیل کرد. ماریا ون کرخو، رهبر آژانس در مورد COVID-19.

WHO قبلاً یک تعریف موردی برای کووید طولانی منتشر کرده است، که در حال انطباق برای پوشش کودکان است، اما او گفت: «کارهای بسیار بیشتری باید در این زمینه انجام شود، از جمله شناخت، تحقیق و توانبخشی

در داخل خانه ماسک بزنید

سازمان جهانی بهداشت مردم را در همه جا تشویق کرده است که همچنان از ماسک استفاده کنند، به عنوان مثال در اتاق‌های شلوغ یا در مکان‌هایی که تهویه ضعیف یا نامشخص است.

دکتر. ون کرخوف توضیح داد که انتقال ویروس کرونا به عواملی مانند فاصله بین افراد، مکان، تهویه هوا، زمان سپری شده در مکان خاص و اقدامات کاهشی بستگی دارد.

تعدادی از عوامل دیگر نیز مهم هستند، اما ماسک ها یکی از اقداماتی است که توصیه می کنیم زمانی که در داخل خانه هستید و نمی توانید فاصله بگیریداو گفت.

این یکی از توصیه‌هایی است که ما همچنان به آن توصیه می‌کنیم و با دولت‌ها کار می‌کنیم تا استفاده از آن را در زمینه‌های مناسب تنظیم کنیم.»

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما