LDC5: کنفرانس سازمان ملل ساختن سیستم‌های کشاورزی انعطاف‌پذیر را در مواجهه با خطر و عدم قطعیت می‌سنجید.

در میان چالش‌های بسیاری که با آن‌ها مواجه هستند، کشورهای کمتر توسعه‌یافته جهان (LDC) همچنان کانون‌های ناامنی غذایی مزمن و حاد هستند، با شیوع متوسط ​​سوءتغذیه مزمن 22.1 درصد و در برخی کشورها به بیش از 50 درصد می‌رسد.

علیرغم برخی پیشرفت ها از سال 2020، وضعیت کلی در دهه گذشته به دلیل درگیری ها و شوک های آب و هوایی و همچنین فشارهای اقتصادی و جمعیتی بدتر شده است.

در طی یک میزگرد در LDC5، آندری دودا، رئیس جمهور لهستان، خواستار حمایت از کشورهای LDC در توسعه کشاورزی و روستایی شد.

“با هم می توانیم بیشتر به دست آوریم”

رئیس جمهور دودا گفت: “حمایت از کشورهای کمتر توسعه یافته در توسعه کشاورزی و روستایی بسیار مهم است تا بتوانند امنیت غذایی خود را تضمین کنند.”

لهستان که به گفته وی پنجمین تولیدکننده غذا در اتحادیه اروپا با سهم 10.5 درصدی در تولید اتحادیه اروپا است، “نمونه ای از موفقیت است که می توان با سرمایه گذاری در کشاورزی و نوسازی بخش کشاورزی به دست آورد.”

آقای. دودا استدلال کرد که کشورهای LDC باید در اجرای راه‌حل‌های مختلف برای مدرن‌سازی بخش‌های کشاورزی داخلی خود، از جمله ابزارهای هوش مصنوعی، سیستم‌های ناوبری، تصاویر ماهواره‌ای و پلتفرم‌های دیجیتالی برای کشاورزان، کمک شوند.

من یک بار دیگر تعهد می دهم [Poland’s] آمادگی حمایت از شما از طریق شرکت های ما که تجربه کافی در نوسازی بخش و گسترش حضور خود در بازار خارجی دارند. با هم می توانیم به دستاوردهای بیشتری برسیم.»

روهی جان منجانگ، وزیر محیط زیست تغییرات آب و هوایی و منابع طبیعی گامبیا، در پنجمین کنفرانس سازمان ملل متحد در مورد کشورهای کمتر توسعه یافته (LDC5)، در دوحه، قطر.

کشاورزی هوشمند آب و هوایی

مانند بسیاری از کشورهای LDC، گامبیا یک کشور عمدتاً کشاورزی است و بخش زیادی از جمعیت آن به کشاورزی معیشتی متکی هستند. اثرات تغییرات آب و هوایی مانند دماهای بالاتر و تغییر الگوی باران، بر بهره وری محصولات کشور تأثیر می گذارد و منجر به کاهش عملکرد و کاهش درآمد کشاورزان می شود.

روهی جان مانجانگ، وزیر محیط زیست تغییرات آب و هوایی و منابع طبیعی گامبیا گفت: “کشاورزی ستون فقرات گامبیا است، اما ما باید این را نیز به یک فرمول هوشمند آب و هوایی منحرف کنیم.” اخبار سازمان ملل.

او افزود: «حداقل تا آنجایی که می‌خواهیم غذا را پرورش دهیم – غذا کارآمد باشد، به تأثیر تغییرات آب و هوایی پاسخ دهد – این بدان معناست که این باید هوشمندانه آب و هوا باشد، که درآمد و همچنین انعطاف‌پذیری را افزایش دهد. این به تأثیر تغییرات آب و هوایی می‌رسد.”

وزیر امور خارجه تاکید کرد: ما برای تامین مالی نیاز داریم. ما به حمایت کشورهای توسعه یافته نیاز داریم. ما حداقل برای خنثی کردن وضعیت روی زمین به حمایت از گازهای گلخانه ای بزرگتر نیاز داریم.»

ساخت سیستم‌های کشاورزی مواد غذایی انعطاف‌پذیر

ماکسیمو تورو، اقتصاددان ارشد سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) گفت: «ما باید در سیستم‌های کشاورزی خود انعطاف‌پذیری ایجاد کنیم».

وی توضیح داد که کشورهای LDC آسیب پذیرترین کشورها در برابر خطرات و عدم اطمینان سیستم های کشاورزی هستند که ناشی از تغییرات آب و هوایی، تنش های آبی، آفات و بیماری ها، سیاست های تجاری و اقتصاد کلان و رویدادهای غیرمنتظره است.

وی تاکید کرد: سیستم‌های کشاورزی ما تحت ریسک و عدم قطعیت کار می‌کنند و به فعالیت خود ادامه می‌دهند و کشورهای کمتر توسعه یافته آسیب‌پذیرترین کشورها در برابر این امر خواهند بود.

برای ایجاد انعطاف‌پذیری در سیستم‌های کشاورزی، اقتصاددان ارشد فائو گفت که سرمایه‌گذاری در سیستم‌های هشدار اولیه برای شناسایی زمینه‌های ناامنی غذایی، رویکرد One Health برای رسیدگی به ظهور مخازن جدید مشترک بین انسان و دام، و حمایت اجتماعی هدفمند برای حمایت از آسیب‌پذیرترین افراد مورد نیاز است. مانند نقل و انتقالات نقدی و برنامه های غذا در برابر کار.

کارشناس فائو تاکید کرد: ما باید انرژی، آب، فناوری و ظرفیت انسانی را به هم متصل کنیم تا سیستم‌های غذایی کشاورزی را متحول کنیم.

وی در پایان گفت: «این قرارداد اجتماعی به عنوان پیش‌شرط این است که ما برای افزایش تاب‌آوری با هم کار کنیم تا حق جهانی غذا و فراهم کردن وسایل دستیابی به آن را برای همه مردم به رسمیت بشناسیم.»

تجارت میوه و سبزیجات برادران الحاج و عبدالله فعل در کانوما، گامبیا، توسط صندوق توسعه سرمایه سازمان ملل حمایت می شود.

برنامه امنیت غذایی و تغذیه راه اندازی شد

در حاشیه کنفرانس LDC5، سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (UNIDO) و فائو روز دوشنبه برنامه شتاب دهنده تحول سیستم های کشاورزی (ASTA) را راه اندازی کردند، یک برنامه جهانی برای کمک به کشورهای LDC تا سیستم های کشاورزی خود را کارآمدتر، فراگیر، انعطاف پذیرتر و پایدارتر کنند. مشارکت و اهرم سرمایه گذاری دولتی-خصوصی.

کیو دونگیو، مدیر کل فائو، گفت: پرداختن به آینده سیستم‌های کشاورزی مستلزم دیدی کل‌نگر است که موضوعات بسیاری از جمله بحران آب و هوا، تولید محصولات کشاورزی، کارایی زنجیره ارزش، گنجاندن، تغذیه، کاربری زمین و تنوع زیستی و غیره را پوشش می‌دهد.

او توضیح داد: «ASTA ابزار مشخصی برای کمک به کشورها برای تحقق هدف تحول سیستم‌های کشاورزی ارائه می‌کند.

از سال 2018، رویکرد ASTA به صورت آزمایشی در 15 کشور در سراسر جهان اجرا شده است. یکی از نمونه‌هایی که مدل ASTA با موفقیت انجام شد، در سورینام است، جایی که 2 میلیون دلار از بودجه عمومی برای اهرم 8 میلیون دلاری که در سرمایه‌گذاری خصوصی برای تغییر زنجیره ارزش آناناس آزمایش شده بود، تأمین شد.

با نگاهی به آینده، ASTA قصد دارد در پنج سال آینده حداقل 300 میلیون دلار سرمایه گذاری خصوصی ایجاد کند.

گرد مولر، مدیر کل UNIDO، گفت: «ASTA فرصت های سرمایه گذاری را شناسایی می کند و به هدایت این سرمایه گذاری ها در زنجیره ارزش غذایی کمک می کند.

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency tutorial