MTA از بحران مالی جلوگیری می کند زیرا نیویورک به توافق بودجه دست می یابد

این معامله جریان مالی دائمی تری را برای MTA ایجاد می کند، که اغلب در مرکز اختلافات بین شهر و ایالت بر سر چگونگی تأمین مالی آن قرار دارد.

در طول هر چرخه بودجه، مقامات مجبور بوده اند در مقابل مجموعه ای از منافع دیگر به دنبال پول باشند. همچنین سابقه طولانی ای وجود دارد که مقامات ایالتی و شهری از هر دو طرف وجوه ترانزیت را قطع کرده یا آنها را به استفاده های دیگر منحرف می کنند.

جانو لیبر، رئیس این مقام، موافقتنامه بودجه را ستایش کرد و گفت که “ثبات مالی بلندمدت MTA را تضمین می کند.” حامیان حمل و نقل همچنین از دولت برای حرکت در جهت قرار دادن این قدرت بر پایه های مالی پایدارتر تشکر کردند.

دنی پرلشتاین، سخنگوی اتحاد رایدرها، یک سازمان مردمی سواران ترانزیت، گفت: «این سازگارترین و قابل اعتمادترین پیشنهاد بودجه روی میز بود.

این مقام تا سال 2025 با شکاف بودجه ای نزدیک به 3 میلیارد دلار مواجه بود.

وضعیت اضطراری Covid-19 سیستم را در بحران فرو برد زیرا سواران آن را رها کردند و درآمد کرایه را که به شدت به آن وابسته بود کاهش داد. اما در حالی که MTA تقریباً نیمی از درآمد عملیاتی سالانه خود را در طول همه‌گیری از دست داده است، مشکلات بودجه آن مدت‌ها قبل از آن بوده است.

حداقل از دهه 1970، زمانی که سیستم با زیرساخت های در حال فروپاشی و درآمدهای کم خون در طول بحران مالی شهر دست و پنجه نرم می کرد، رهبران ترانزیت برای یافتن راه هایی برای تثبیت مالی خود تلاش کردند. این سیستم در اوایل دهه 1980 هنگامی که قانونگذاران به آن اجازه انتشار اوراق قرضه دادند، از زوال نجات یافت. اما بار بدهی مقامات منفجر شد و هزینه ها از درآمد پیشی گرفت.

افزایش کرایه برای سواران روی میز باقی مانده است.

رهبران ترانزیت در نظر داشتند که قیمت استاندارد یک مترو شهر نیویورک را در کمتر از سه سال به بیش از 3 دلار افزایش دهند، حتی اگر کمک مالی مورد نظر خود را از ایالت دریافت کنند. این پیشنهاد باعث می شد که کرایه پایه فعلی 2.75 دلار تا سال جاری به 2.90 دلار و در سال 2025 به 3.02 دلار افزایش یابد.

قرارداد ایالتی 65 میلیون دلار را برای کاهش اولین افزایش احتمالی کرایه فراهم می کند که می تواند کرایه را به جای 2.90 دلار به 2.86 دلار نزدیک کند. مدیر ارشد مالی این سازمان گفته است که هر گونه تغییر کرایه قبل از جلسات عمومی و رای هیئت مدیره خواهد بود.

از زمان شروع همه‌گیری، هیچ افزایش نرخ کرایه‌ای وجود نداشته است. این مقام از سال 2009 هر دو سال یک بار کرایه ها را حدود 4 درصد افزایش داده است، اما دور برنامه ریزی شده افزایش در سال 2021 را به تعویق انداخت زیرا می خواست سواران را به عقب بکشاند.

گریس اشفورد گزارش کمک کرد

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما