WFP: اولین محموله غلات بشردوستانه اوکراینی عازم شاخ آفریقا شد |

این فرمانده شجاع ام وی او با 23000 متریک تن دانه گندم برای واکنش برنامه جهانی غذا در شاخ آفریقا، جایی که به دلیل خشکسالی شدید خطر قحطی در انتظار است، حرکت کرد.

این اولین محموله کمک های غذایی بشردوستانه تحت ابتکار غلات دریای سیاه است که توسط اوکراین، روسیه، ترکیه و سازمان ملل در ماه ژوئیه امضا شد.

غذا دادن به گرسنگان جهان

این نقطه عطف مهم دیگری در تلاش برای خروج غلات مورد نیاز اوکراینی از کشور جنگ زده و بازگشت به بازارهای جهانی برای دستیابی به افرادی است که بدترین آسیب را از بحران جهانی غذا می بینند.

«باز کردن بنادر دریای سیاه است تنها مهم ترین کاری که می توانیم در حال حاضر انجام دهیم دیوید بیزلی، مدیر اجرایی WFP گفت: برای کمک به گرسنگان جهان.

برای جلوگیری از گرسنگی در جهان، بیش از کشتی های غلات از اوکراین خارج می شوند، اما با بازگشت غلات اوکراینی به بازارهای جهانی. ما فرصتی برای جلوگیری از گسترش این بحران جهانی غذایی داریمr.”

برنامه جهانی غذا از محموله دانه گندم برای افزایش تلاش های خود در جنوب و جنوب شرقی اتیوپی استفاده خواهد کرد و از بیش از 1.5 میلیون نفر که تحت تأثیر خشکسالی قرار گرفته اند، حمایت خواهد کرد.

در سطح جهانی، یک رکورد 345 میلیون نفر در بیش از 80 کشور جهان در حال حاضر با ناامنی غذایی حاد مواجه هستند، در حالی که تا 50 میلیون نفر در 45 کشور بدون حمایت بشردوستانه در معرض خطر سوق دادن به قحطی هستند.

بحران گرسنگی کنونی توسط عوامل متعددی از جمله درگیری، تأثیرات آب و هوا و همه‌گیری کووید-19 هدایت می‌شود.

جنگ در اوکراین یکی دیگر از کاتالیزورها است زیرا این کشور صادرکننده عمده غلات است. اوکراین یک ماه قبل از شروع درگیری ها در ماه فوریه تا شش میلیون تن غلات صادر می کرد، اما حجم آن اکنون به طور متوسط ​​یک میلیون تن در ماه است.

اقدام بیشتری لازم است

WFP گفت که با از سرگیری ترافیک دریایی تجاری و بشردوستانه در داخل و خارج از بندر دریای سیاه اوکراین، برخی از اختلالات عرضه جهانی کاهش خواهد یافت که بدترین بحران جهانی غذا را برای کشورها تسکین خواهد داد.

این آژانس اضافه کرد که مهمتر از همه، اوکراین همچنین می تواند سیلوهای ذخیره غلات خود را قبل از برداشت فصل تابستان خالی کند.

با این حال، علیرغم این تحولات، بحران مواد غذایی همچنان ادامه دارد.

برنامه جهانی غذا بر نیاز به اقدام فوری که جامعه بشردوستانه، دولت ها و بخش خصوصی را گرد هم می آورد، تاکید کرد. نجات جان و سرمایه گذاری در راه حل های بلند مدت، هشدار می دهد که “شکست باعث خواهد شد که مردم در سراسر جهان به قحطی های ویرانگر دچار شوند که اثرات بی ثبات کننده ای که همه ما احساس می کنیم.”

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما