WHO پیشرفت‌های آفریقا در زمینه مرگ و میر مادران و نوزادان با مشکلاتی روبرو است

داده های جدید سازمان جهانی بهداشت (WHO) نشان می دهد که تا سال 2030 در کشورهای جنوب صحرای آفریقا، به ازای هر 100000 تولد زنده، 390 زن در هنگام زایمان جان خود را از دست خواهند داد.

این بیش از پنج برابر بیشتر از اهداف اهداف توسعه پایدار (SDGs) است – و بسیار بالاتر از میانگین جهانی 211 است.

Matshidiso Moeti، مدیر منطقه ای WHO در آفریقا گفت: “برای بسیاری از زنان آفریقایی، زایمان یک خطر دائمی است و میلیون ها کودک به اندازه کافی عمر نمی کنند تا پنجمین تولد خود را جشن بگیرند.”

یک نگاه نزدیکتر

بر اساس سازمان جهانی بهداشت اطلس آمار بهداشت آفریقا 2022به‌طور میانگین، در هر 1000 تولد موفق، 72 نوزاد در هنگام زایمان جان خود را از دست می‌دهند که بیش از دو برابر هدف تعیین‌شده برای سال 2030 است.

با نرخ کاهش سالانه 3.1 درصدی کنونی، انتظار می رود تا سال 2030 به ازای هر 1000 تولد زنده 54 مورد مرگ و میر وجود داشته باشد که بسیار بالاتر از هدف کمتر از 25 مورد در هر 1000 است.

«آفریقا در اهداف کلیدی بهداشتی برخی از سریع‌ترین نرخ‌های کاهش را در سطح جهان به دست آورده است، اما شتاب در حال کاهش است». موتی هشدار داد.

نیاز به افزایش سرمایه گذاری

این گزارش 9 هدف مرتبط با اهداف توسعه پایدار سلامت را ارزیابی کرد و دریافت که با سرعت فعلی، افزایش سرمایه گذاری برای تسریع پیشرفت ضروری است.

کاهش مرگ و میر مادران یکی از دشوارترین اهداف برای دستیابی است.

در کشورهای جنوب صحرای آفریقا تا سال 2030، به ازای هر 100000 تولد زنده، 390 زن در هنگام زایمان جان خود را از دست خواهند داد. نقشه اطلس گزارش ها.

سازمان جهانی بهداشت گفت: برای دستیابی به هدف SDG، آفریقا به کاهش 86 درصدی نسبت به آخرین به روز رسانی داده ها در سال 2017 نیاز دارد – یک شاهکار غیرواقعی با نرخ کاهش فعلی.

اثر کووید

این کندی با تأثیر مخرب همه‌گیری COVID-19، از جمله در خدمات بهداشتی حیاتی از مراقبت‌های پس از زایمان برای زنان و نوزادان، تا مراقبت‌های ویژه نوزادان و خدمات ایمن‌سازی تشدید شده است.

از سال 2021، آفریقا نیز با شیوع مجدد بیماری های قابل پیشگیری با واکسن مواجه شده است.

برای مثال، بین ژانویه و مارس سال جاری، میانگین موارد ابتلا در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 400 درصد افزایش یافته است.

مانع یا مشکل سرراه

سرمایه‌گذاری ناکافی در حوزه سلامت و بودجه برای برنامه‌های بهداشتی تنها دو مورد از موانع اصلی در تحقق اهداف توسعه پایدار سلامت است.

سازمان جهانی بهداشت 47 کشور آفریقایی را مورد بررسی قرار داد و دریافت که نسبت 1.55 پزشک، پرستار و ماما در این منطقه به ازای هر 1000 نفر است که کمتر از آستانه 4.45 کارمند بهداشتی سازمان ملل به ازای هر 1000 نفر مورد نیاز برای ارائه خدمات ضروری و دستیابی به پوشش بهداشتی همگانی است.

اطلس خاطرنشان می کند که مهمانداران ماهر برای رفاه زنان و نوزادان بسیار مهم هستند، با این حال تنها 65 درصد از تولدها در آفریقا از این خدمات مهم بهره می برند – پایین ترین در جهان، و با هدف 90 نفر در سال 2030 فاصله دارد. سنت سنت

در همین حال، مرگ و میر نوزادان تقریباً نیمی از تمام کودکان زیر پنج سال را تشکیل می دهد.

تسریع دستور کار برای دستیابی به هدف کاهش آن، گام بزرگی در جهت کاهش میزان مرگ و میر زیر پنج سال به کمتر از 25 مرگ در هر 1000 تولد زنده خواهد بود.

اطلس همچنین آخرین داده ها را برای بیش از 50 شاخص SDG مرتبط با سلامت ارائه می دهد و آمار جامعی را در سطح کشور برای منطقه ارائه می دهد.

یک پرستار یک مادر باردار را در حین بازدید از مراقبت های دوران بارداری در یک مرکز بهداشتی در اوگاندا معاینه می کند.

یک پرستار یک مادر باردار را در حین بازدید از مراقبت های دوران بارداری در یک مرکز بهداشتی در اوگاندا معاینه می کند.

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

تماس با ما