برندان لاولور در مورد آموزش شاهزاده هری و ساختن تاریخ تور

سه سال پیش، او با زندگی جدید خود به عنوان یک ورزشکار حرفه ای سازگار شد. از آن زمان، این بازیکن 25 ساله به اولین گلف باز دارای معلولیت تبدیل شده است که در تور اروپا شرکت می کند، در سه رویداد معلولیت متوالی تا سال 2021 برنده شد و به صدر رده بندی جهانی گلف معلولین رسید.

در هفته‌های اخیر، او به شاهزاده هری کمک کرده تا حرکت خود را بهبود بخشد و یک تور جدید و مهم برای گلف معلولان را سرفصل کرد – با این حال شاید ارزشمندترین لحظه لاولر در آخرین آزمایش‌های تیم ملی گلف معلولان کشورش در مسابقات قهرمانی اروپا باشد.

لاولور به سی ان ان گفت: “این بسیار دیوانه کننده است — سال گذشته در ایرلند ما هیچ گلف باز معلولی نداشتیم و امسال ما یک آزمایش نهایی با هفت بازیکن داشتیم – که همه آنها زیر سه معلول بودند که شگفت انگیز است.”

او افزود: “همه آنها می گویند، ما این کار را شروع کردیم زیرا… ما شما را در حال بازی The Belfry (در اولین تور اروپایی لاولور) دیدیم، می بینیم که شما این کار را انجام می دهید.” “این احساس خوبی در شکم شما است وقتی مردم چیزی را امتحان می کنند زیرا شما مسیر را برای آنها ایجاد می کنید.

من واقعاً به رتبه‌بندی اهمیت نمی‌دهم – فقط می‌خواهم بیرون بروم و تا آنجا که می‌توانم در مسابقات برنده شوم و زندگی افراد زیادی را که می‌توانم تغییر دهم.»

یک طلوع جدید

لاولور از زادگاهش دوندالک، در شمال دوبلین، پیش از شروع تور گلف برای معلولان (G4D) در مسابقات مسترز بریتانیا، مشغول گفتگو بود.

The Belfry که چهار بار میزبان جام رایدر در وارویک‌شر، انگلستان بود، یک محیط نمادین را برای راه‌اندازی تور فراهم کرد تا 10 گلف باز دارای معلولیت برتر جهان در هفت رویداد در شش کشور به رقابت بپردازند.

Lawlor در هجدهمین سبز در The Belfry در افتتاحیه رویداد G4D.

جایی که رویدادهای ناتوانی زمانی بین رویدادهای تور اروپا بلعیده می‌شد، تور جدید G4D در ارتباط با – و دو روز قبل از آن – تور اروپا اجرا می‌شود. با هر تورنمنت که موضوع یک مستند کامل از Sky Sports پخش می شود، گلف معلولان بیش از هر زمان دیگری در معرض دید قرار می گیرد.

شماره جهانی 2 کیپ پوپرت در اولین رویداد پیروز شد و لاولر چهار شوت از مرد انگلیسی را در رده چهارم به پایان رساند.

تماشا کنید: مدیرعامل تور اروپایی در مورد تغییر نام به تور جهانی DP

لاولور که از قبل آرزوی گسترش تور را به 50 بازیکن دارد، گفت: “اگر بتوانیم به ارسال این پیام ادامه دهیم، اگر بتوانیم زندگی 10 نفر را تحت تاثیر قرار دهیم، بسیار عظیم است.” “این یک اثر رول بر روی گلف معلولان خواهد داشت.”

“گلف برای همه است”

سفر اخیر لاولر در بلفری نشان دهنده بازگشت به مسیری بود که او در سال 2020 با رقابت در کنار برندگان اصلی دنی ویلت و مارتین کایمر – و همچنین شماره شماره سابق جهان، به تیتر اخبار تبدیل شد. 1 لی وست وود — در مسابقات قهرمانی ISPS Handa UK — اولین باری که یک گلف باز معلول در یک رویداد حرفه ای تور اروپا بازی کرد.

لاولور که با سندرم الیس ون کرولد، یک بیماری ژنتیکی نادر که با کوتولگی اندام کوتاه مشخص می شود، به دنیا آمد، هیچ بند انگشتی در بالای انگشتان خود ندارد. این مرد ایرلندی در حالی که از پلت فرم خود به عنوان معلولیت یک گلف باز پیشرو و فرصت هایی که به ارمغان می آورد استقبال می کند، مشتاق است که خود و سایر بازیکنان با ناتوانی هایشان تعریف نشوند.

لاولور و برنده دو بار کالینا موریکاوا (سمت راست) در مسابقات قهرمانی تور جهانی DP در دبی، نوامبر 2021.

او گفت: «ما این فرصت‌های عظیم را به دست می‌آوریم زیرا کارهای غیرعادی انجام می‌دهیم — ما نباید کاری را که می‌توانیم با چوب گلف یا توپ گلف انجام دهیم، انجام دهیم.»

“بنابراین ما از این فرصت‌ها بهره می‌بریم زیرا ورزشکاران معلول هستیم، اما من دوست ندارم که مردم شما را دسته‌بندی می‌کنند و شما را در یک دسته معلولیت قرار می‌دهند، زیرا گلف برای همه است — شما در هر سطحی بازی می‌کنید.”

او افزود: «این چیز زیبای بازی ماست. “بله، ما در تور معلولان گلف بازی می کنیم، اما اگر به اندازه کافی خوب باشید که در تور اروپا با گلف بازان توانا بازی کنید، این شانس را خواهید داشت.”

در جهت درست حرکت می کند

Lawlor در سپتامبر 2019 حرفه ای شد و با Modest قرارداد امضا کرد! Golf Management، شرکتی که توسط همکار ایرلندی و خواننده و ترانه سرا، Niall Horan تاسیس شد. ستاره سابق وان دایرکشن که مدافع گلف معلولیت است، اکنون یک دوست صمیمی است.

لاولر با جایزه دعوت معلولین جهانی در کنار نایل هوران ژست می گیرد.

لاولور گفت: “او زندگی من را واقعاً تغییر داده است – از زمانی که من امضا کردم، او چند قرارداد تأیید باور نکردنی برای من آورده است و واقعاً گلف معلولان را پذیرفته است.” “او فقط یک پسر واقعاً خوب است و هر کاری برای کمک به شما انجام می دهد.”

و گویا یک حرفه موسیقی بسیار موفق کافی نیست، هوران همچنین یک گلف باز تاثیرگذار است که در حال حاضر با یک هشت معلول بازی می کند.

شاهزاده گلف

هوران تنها چهره معروفی نیست که با لاولور باشگاه انتخاب کرده است. در ماه آوریل، مرد ایرلندی در لاهه هلند، به شاهزاده هری، دوک ساسکس، نوک تاب داد.

لاولور پنجمین دوره بازی‌های Invictus را تبلیغ می‌کرد، رویدادی بین‌المللی برای مجروحین خدمت و پرسنل نظامی کهنه کار، با شاهزاده هری حامی بنیاد بازی‌ها.

شاهزاده هری از لاولور درس گلف می گیرد.

لاولور با استفاده از یک اتاق شبیه ساز گلف، روز خود را صرف آموزش به کهنه سربازان از سراسر جهان کرد که داستان های خود را از نبردهای مختلف، چه فیزیکی و چه روحی به اشتراک گذاشتند.

مطالب مرتبط: استف کری تور گلف با هزینه تمام شده را برای بازیکنان جوان کم‌نمایش راه‌اندازی می‌کند.

لاولور گفت: “این افراد برای اولین بار گلف را امتحان می کردند و با توپ تماس برقرار می کردند.” فقط یک نفر لازم است تا درگیر بازی شود و بازی را شروع کند و این می تواند افراد بیشتری را وارد آن کند.”
و تاب دوک ساسکس چگونه بود؟ لاولور می گوید اصلا بد نیست.

لاولور افزود: “او باشگاه را گرفت و من فقط یک یا دو چیز را تغییر دادم و او به خوبی به آن ضربه زد.” “او واقعاً پسر خوبی بود.”

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

تماس با ما