دبیرکل سازمان ملل متحد به مجمع عمومی گفت & کشتار آب و هوای پاکستان فراتر از تصور& .

او در طول جلسه کامل نماینده ترین نهاد سازمان ملل در مورد سیل های ویرانگر این کشور، دیدار ماه گذشته را به یاد آورد که در آن شاهد “سطحی از کشتار آب و هوایی فراتر از تصور” بود.

او سیل را توصیف کرد که خشکی سه برابر مساحت کشور خود پرتغال را پوشانده است و گفت که بسیاری از آنها خانه، دام، محصولات کشاورزی و “آینده خود” را از دست دادند.

زندگی ها از بین رفتنداو املا کرد.

بدتر آمدن

در حالی که بارندگی ها متوقف شده و آب در حال کاهش است، بسیاری از مناطق جنوب همچنان زیر آب مانده و با نزدیک شدن به فصل زمستان، وضعیت بد به بدتر می شود.

این مقام ارشد سازمان ملل متحد با اشاره به تهدیدات وبا، مالاریا و تب دنگی که جان خود را به مراتب بیشتر از سیل می‌گیرد، هشدار داد: «پاکستان در آستانه یک فاجعه بهداشت عمومی است».

او تصویری از نزدیک به 1500 مرکز بهداشتی ویران شده، دو میلیون خانه آسیب دیده یا ویران شده و بیش از دو میلیون خانواده بدون دارایی خود را ترسیم کرد.

بسیاری از آنها با نزدیک شدن به زمستان هیچ سرپناهی ندارند“.

بلایای آبشاری

وی ادامه داد: در عین حال، میزان تخریب محصولات و دام “امروز بحران غذایی ایجاد می کند و فردا فصل کاشت را به خطر می اندازد.” گوترش

«گرسنگی شدید در حال افزایش است. سوء تغذیه در میان کودکان و زنان باردار شیرده در حال افزایش است. تعداد کودکان خارج از مدرسه در حال افزایش است. درد دل و سختی – به ویژه برای زنان و دختران – در حال افزایش است.» او توضیح داد.

علاوه بر این، بیش از 15 میلیون نفر می توانند به فقر کشیده شوند.

اثرات سیل نه تنها برای روزها یا ماه ها احساس خواهد شد، بلکه تا سال های آینده در پاکستان باقی خواهد ماند.

نیاز به حمایت گسترده

رئیس سازمان ملل متحد با همکاری دولت پاکستان برای تشکیل یک کنفرانس متعهد برای ارائه حمایت های بازسازی و بازسازی، از کشورهای کمک کننده، سازمان های بین المللی، بخش خصوصی و جامعه مدنی خواست تا به طور کامل از این تلاش ها حمایت کنند.

در همین حال، سازمان طرح مقابله با سیل‌های پاکستان را راه‌اندازی کرد و خواستار دریافت 816 میلیون دلار – افزایش 656 میلیون دلاری از درخواست اولیه – برای پاسخگویی به فوری‌ترین نیازها تا ماه می آینده شد.

دبیر کل سازمان ملل گفت: “اما این در مقایسه با آنچه در هر جبهه مورد نیاز است – از جمله غذا، آب، بهداشت… و حمایت بهداشتی کمرنگ است.”

مسئولیت اخلاقی G20

از آنجایی که تقویم به سرعت به کنفرانس آب و هوای سازمان ملل متحد (COP27) در نوامبر می رود، او گفت: «جهان در حال حرکت به عقب است. [as] انتشار گازهای گلخانه ای همراه با بلایای اقلیمی در حال افزایش است.

دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد که COP 27 باید مکانی باشد که این روندها معکوس شوند، اقدامات جدی در مورد ضرر و زیان انجام شود، و بودجه حیاتی برای سازگاری و انعطاف پذیری پیدا شود.

وی با یادآوری اینکه کشورهای صنعتی پیشرو G20 80 درصد از انتشارات مخرب آب و هوا را هدایت می کنند، آن را نام برد. “مسئولیت اخلاقی” آنها برای کمک به پاکستان برای بهبود، انطباق و ایجاد انعطاف‌پذیری در برابر بلایای «بحران آب و هوایی»

پسران جوان و مردی با استفاده از عصا از خیابان های سیل زده نوشهره کلان، یکی از بدترین مناطق آسیب دیده در استان خیبر پختونخوا، پاکستان عبور می کنند.

پسران جوان و مردی با استفاده از عصا از خیابان های سیل زده نوشهره کلان، یکی از بدترین مناطق آسیب دیده در استان خیبر پختونخوا، پاکستان عبور می کنند.

“ما باید همین الان اقدام کنیم”

با توجه به اینکه یک سوم پاکستان آب گرفته بود، آقای. گوترش گفت که بسیاری از کشورهای جزیره ای با “چشم انداز واقعی نابودی کل سرزمینشان” روبرو هستند.

او گفت: “جوامع در همه جا به دنبال تخریب ناشی از اقلیم هستند.” ما باید عمل کنیم – و باید هم اکنون اقدام کنیم.

در حالی که این بار پاکستان بود، دبیرکل هشدار داد که فردا، “ممکن است هر یک از کشورها و جوامع ما باشد.”

هرج و مرج آب و هوا درب همه را می زند، در حال حاضر، او در پایان گفت. این بحران جهانی نیازمند همبستگی جهانی و پاسخی جهانی است.»

آزمون تورنسل برای همبستگی

Csaba Kőrösi، رئیس مجمع عمومی، بر اهمیت زمان تاکید کرد، زیرا “بهایی که ما برای تاخیر می پردازیم هر روز افزایش می یابد”.

او گفت که امروز جهان با “آزمون همبستگی” در نحوه واکنش کشورهای عضو به مصیبت پاکستان مواجه است.

“این یک تراژدی با ابعاد حماسی است” که به “مداخلات فوری” نیاز دارد تا از یک “اورژانس دائمی” جلوگیری شود.

بازسازی با هم

رئیس مجمع بر لزوم آمادگی بیشتر با بازگشت خشکسالی و بارندگی تاکید کرد.

او گفت که بیش از هر زمان دیگری، تلاش های امدادی بین المللی باید بر راه حل های متحول کننده متمرکز شود. “سازگاری و انعطاف پذیری بذرهای پایداری هستند“.

آقای. کوروسی از سفیران خواست تا از علم و همبستگی استفاده کنند تا ظرفیت های مدیریت بحران خود را افزایش دهند.[to] با هم بازسازی کنید».

سیلاب در منطقه Umerkot، استان سند، پاکستان.

سیلاب در منطقه Umerkot، استان سند، پاکستان.

درخواست کمک

در همین حال، آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، فورا به دنبال کمک به بیش از 650000 پناهنده و اعضای جوامع میزبان آنها است که از سیل فاجعه بار پاکستان آسیب دیده اند.

متیو سالتمارش، سخنگوی این سازمان، روز جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی در ژنو با اشاره به اینکه درک مقیاس ویرانی «سخت است» گفت که از آنجایی که پاکستان برای پاسخ به فاجعه آب و هوایی با «چالش عظیمی» مواجه است، حمایت بیشتر «برای این کشور و آن مورد نیاز است». مردمی که بیش از چهار دهه است که سخاوتمندانه میزبان پناهجویان افغان بوده اند.

وی از آخرین برآوردها از بارندگی بی سابقه و جاری شدن سیل و ثبت حداقل 1700 کشته گزارش کرد. 12800 مجروح، از جمله حداقل 4000 کودک. حدود 7.9 میلیون جابجایی؛ و نزدیک به 600000 نفر در سایت های امدادی زندگی می کنند.

در “خط مقدم”

او گفت: «پاکستان در خط مقدم شرایط اضطراری آب و هوایی قرار دارد. نمکزار.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل به دنبال بودجه اضافی برای رفع نیازهای فوری و کمک به فرآیندهای بهبودی اولیه است.

وی با یادآوری اینکه نگرانی ها از خطر بیماری های ناشی از آب و امنیت میلیون ها نفر که 70 درصد آنها را زنان و کودکان تشکیل می دهند، افزایش یافته است، گفت: “کاهش سیل در مناطقی که بیشترین آسیب را دیده اند ممکن است ماه ها طول بکشد.” “پایداری زیست‌محیطی برای پاسخ‌گویی محور باقی خواهد ماند“.

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما