EAM S Jaishankar در مورد طیف وسیعی از مسائل دوجانبه و جهانی با وزیر امور خارجه استرالیا گفتگو می کند. از روابط با مسکو دفاع می کند | اخبار هند

دهلی نو: اس جایشانکار وزیر امور خارجه هند روز دوشنبه (10 اکتبر 2022) وارد کانبرا، پایتخت استرالیا شد و به همراه پنی وانگ، وزیر امور خارجه استرالیا در یک کنفرانس مطبوعاتی سخنرانی کرد. جیشانکار ضمن سخنرانی در مطبوعات گفت: امکان افزایش همکاری بین دو ملت در بخش‌های مختلف وجود دارد.

وی گفت: «تشویق شده‌ایم که توافقنامه همکاری اقتصادی و تجاری نهایی شده در اوایل سال جاری به سمت تصویب در حرکت باشد. گام‌هایی برای اصلاح توافقنامه اجتناب از مالیات مضاعف برداشته می‌شود، زیرا این یک چالش برای رشد تجارت ما بود.»

وزیر امور خارجه در مورد طیف وسیعی از موضوعات با وزیر امور خارجه استرالیا از جمله درگیری اوکراین، QUAD، مسائل G-20، سه جانبه، سازمان ملل، آژانس، امور مالی آب و هوا و اهداف توسعه پایدار گفتگو کرد.

جیشانکار گفت: «هند و استرالیا به آزادی دریانوردی در آب‌های بین‌المللی و ارتقای اتصال، رشد و امنیت برای همه اعتقاد دارند.

در این کنفرانس مطبوعاتی، EAM Jaishankar همچنین گفت که دولت هند مایل است استرالیا حضور قوی تری در هند داشته باشد.

ما دوست داریم استرالیا حضور قوی تری در هند داشته باشد. نخست وزیران ما هنگام ملاقات در توکیو درباره آن صحبت کرده بودند.

او افزود: «پیشنهادی وجود دارد که در مورد درک تحرک استعدادها و مهارت‌ها و اینکه چگونه می‌توانیم آموزش را با در نظر گرفتن سیاست آموزشی ملی جدید هند رشد دهیم، مورد بحث قرار گرفته است».

جایشانکار از روابط با مسکو دفاع می کند

EAM گفت که موجودی تسلیحات منشأ روسی هند افزایش یافته است زیرا غرب برای چندین دهه به هند تسلیحات نمی دهد. وزیر امور خارجه گفت: دهلی نو و مسکو روابط طولانی مدتی با یکدیگر دارند که به خوبی به منافع هند خدمت کرده است.

ما روابط دیرینه ای با روسیه داریم و این رابطه به خوبی به منافع ما خدمت کرده است. ما موجودی قابل توجهی از تسلیحات منشا شوروی و روسیه داریم.»

این موجودی به دلایل مختلفی از جمله عدم ارائه سلاح توسط غرب به هند برای چندین دهه و در واقع دیدن دیکتاتوری نظامی در کنار ما به عنوان شریک مورد علاقه، افزایش یافت. در سیاست بین‌المللی، ما قضاوت‌هایی می‌کنیم که منعکس‌کننده منافع آینده و وضعیت فعلی ما باشد.»

این بیانیه در حالی منتشر می شود که هند با محکومیت کشورهای غربی به دلیل حفظ روابط دوستانه با روسیه در حالی که کشور تحت رهبری پوتین در حال جنگ علیه همسایه خود اوکراین است، مواجه است.

جایشانکار به کانبرا می رسد تا از تیرانگا استقبال کند.

جایشانکار روز دوشنبه وارد کانبرا شد “به استقبال تیرانگا”. وی برای تقویت همکاری های دوجانبه با مقامات عالی استرالیا گفتگو خواهد کرد.

جیشانکار در توییتی نوشت: “برای استقبال از تیرانگا به کانبرا رسیدم. بسیار خوشحالم که مجلس قدیمی استرالیا را با رنگ های ملی خود می بینم.” در استرالیا، جایشانکار از کانبرا و سیدنی بازدید خواهد کرد.

این دومین سفر EAM به استرالیا در سال جاری است، اولین سفر در فوریه 2022 برای شرکت در نشست چهار وزیر خارجه در ملبورن بود. وزیر امور خارجه همچنین با ریچارد مارلز معاون نخست وزیر و وزیر دفاع استرالیا دیدار خواهد کرد.

(با ورودی های نمایندگی)

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما